Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Van valakinek biztos tapasztal...

Van valakinek biztos tapasztalata a Grave biztosítóról?

Figyelt kérdés
A Magyarországon kötött megállapodásról. Csak azt az oldalát ismerhetem, amit ígér. De van-e biztosított, aki már élvezhette a beígért "hozamokat" Tartja a cég a szavát? Köszönöm a válaszokat - ha lesznek.

2014. febr. 17. 13:12
1 2
 1/16 SzarvasLászló ***** válasza:

Megnézve a Grawe honlapját, ott olyan biztosítások vannak amik a lejáratkor kb. azt a pénzt fizetik ki Neked amit eddig összességében kifizettél (abban az esetben ha -szakkifejezéssel: vegyes vagy term fix- azaz megtakarításos biztosítást kötöttél).

Ezeknek gyakorlatilag nincs hozama, vagy elenyésző a hozam.

A kockázati biztosítás összdíját szokták kitermelni.


A fizetett díjad (többek közt) két főbb részből tevődik össze:

- kockázati rész -> ez fedezi az életbiztosítási szolgáltatásokat: ez fizet halál, baleset, műtét, stb. esetén

- megtakarítási rész -> ez gyűlik össze alacsony/némi hozammal és fizetik ki Neked a lejáratkor


Például: 2000 Ft a kockázati rész és 8000 Ft a megtakarítási akkor a lejáratra a 8000 Ft-os megtakarítási rész hozamai nagyjából kitermelik a 2000 Ft-kockázati részt. Így gyakorlatilag olyan mintha az életbiztosítást "ingyen kaptad volna meg". Ennyi az előnye de lényeges haszonra ne számíts, ha egyáltalán lesz olyan.

2014. febr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Most fűzi az agyamat egy üzletkötőjük. Olyan szépeket mond, hogy nem akarom elhinni. Hogy ez a biztosító magasan jobb ajánlatokat ad, mint a többi, ha meghalnék, fizetné tovább az éves kötelezettségemet a lejáratig.A megkötés utáni napon már él, akár milliós összeget is fizet pl baleset esetén.Én félek attól, ha egy nagyhírű cég Magyarországra beteszi a lábát, az itt már nem olyan megbízható, mint külföldön. Még hezitálok, hogy kössek-e egy évi 120 ezres összeggel.
2014. febr. 18. 13:20
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy ez a biztosító magasan jobb ajánlatokat ad, mint a többi, ha meghalnék, fizetné tovább az éves kötelezettségemet a lejáratig.A megkötés utáni napon már él, akár milliós összeget is fizet pl baleset esetén."

Igen, ez így van. Nekem több biztosításom van a Grawenál, személyesen még szerencsére nem volt szükség kifizetésre, de azt már tapasztaltam, hogy nagyon rugalmas. Illetve olyan családokat is ismerek, akiknek kifizette azt a többmilliós biztosítási összeget halál esetén.

Én megkötném.

2014. febr. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Komolyan?

Én sem szeretném még letesztelni egy halálesettel, de megnyugtató volna, hogy a kedvezményezettem nem kerülne bajba, ha ez bekövetkezne. Havi 10 ezret csak meg tudok takarítani, s ha állnák a szavukat, akkor csak az ő ajánlatuk magasan a legjobb ma a piacon. Csak a kisördög ott motoszkál bennem, hogy az elejének kifizetődő, a végén becsatlakozók meg finanszírozzák az elsőket. De hát ez többszáz éves biztosító. Lehet, hogy meg is kötöm.

Köszönöm a válaszod.

2014. febr. 19. 11:33
 5/16 SzarvasLászló ***** válasza:

Amiről ők beszélnek az a term fix biztosítás. Megjelölsz egy lejárati időpontot (pl. a gyermeked 18 éves kora). Ha menet közben az angyalok közé kerülsz, akkor:

- egyből kap a kedvezményezett egy haláleseti összeget (ez ne legyen a gyermeked, mert egyből a gyámhivatal teszi rá a tenyerét a gyermek 18 éves koráig)

- úgymond onnantól kezdve a biztosító fizeti a díjat (tehát senkinek sem kell tovább díjat fizetnie)

- végül a megjelölt időpontban, azaz a lejáratkor, a kedvezményezett megkapja a lejárati összeget.


Ne felejtsd el, minél nagyobb haláleseti összeget akarsz, ebben a konstrukcióban annál kevesebb jut a megtakarításba (és a fent írt szolgáltatásokat is gyakorlatilag előre finanszírozod a díjból). Ebben a konstrukcióban a pénzed 35-45% megy a kockázatok fedezetére, azaz 10 000 Ft-ból csak 5-6 000 Ft jut így a megtakarítási részbe.


Ettől ez nem rossz biztosítás, sőt megvannak az előnyei, de ezt tudni kell hozzá.


Azért ilyen konstrukcióra (és másfajtákra is) én is szívesen adok Neked ajánlatot.


Lehet jobban jársz, ha kötsz egy megtakarítást és kötsz mellé egy élet- és egészségbiztosítást is (és azt is át kell gondolni, hogy nem biztos, hogy mindkettőt azonos időtartamra érdemes kötni).

Ezt át kell gondolni és ki kell számolni.


Nem írnék itt több litániát erről, ha gondolod beszéljünk!

2014. febr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 SzarvasLászló ***** válasza:
68%

Ez kimaradt:


Mielőtt bárkivel is biztosítást kötsz nézd át, hogy már mire fizetsz, mert azt felesleges megkötnöd:

- a lakásbiztosításod tartalmazhat egy csomó élet- és balasetbiztosítási térítést

- ha van bankkártyához tartozó biztosításod, az is tartalmaz egy pár térítést

- lehet, hogy létezik a munkáltatódnak a dolgozóira kötött csoportos biztosítása

(baj esetén mindegyik fizet)


Leegyszerűsítve, hogy legyen támpontod: egy 1Mft-os balesetbiztosítás általában 4-500 Ft/hó ha önállóan kötöd, tehát könnyen lehet balesetbiztosítási milliókkal dobálózni, jól hangzanak az ügyfélnek a milliók .)

2014. febr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kedves László!

Látszik, hogy értesz hozzá:)

Lakásbiztosításunk van a férjemmel.

Más viszont semmi.

Mivel addig nyújtóztunk, ameddig a takarónk ért, semmi hitelünk, tartozásunk nincs.De egy váratlan halál, vagy ami rosszabb, rokkantság esetére szeretnék egy biztonságot, ill. a temetési költség előteremtése ne legyen érvágás az ittmaradottaknak. Bár ha havonta azt a 10 ezret beteszem egy borítékba, abból is el tudnak temetni, ha nem holnap dobom fel a talpam. Szerinted a GRAVE-hoz egy havi 10ezres befizetés megoldaná ezt a jövőbe látó tervemet?KÖSZÖNÖM:)

2014. febr. 19. 14:02
 8/16 SzarvasLászló ***** válasza:
56%

Egy biztosítás kiválasztásánál először a célokat és igényeket szokták először tisztázni a felek, majd ez alapján állítják össze a konstrukciót.


Ha a Grawe-s biztosítás a megfelelő számodra, akkor azt kell választani. (Ez nem ellenük szól: de két biztosítás van a kínálatukban és abból az egyiket akarod most magadra szabatni)

Ez olyan, mintha bemennél egy autószalonba és csak két autó közül választhatnál...


Abban a pillanatban amikor szélesebb választékból lehet összeállítani azt amire szükséged van, vélhetően tökéletesebben igazodik a végső megoldás az igényeidre és a céljaidra (Én például ha jót akarok főzni igyekszem a legmegfelelőbb alapanyagokat megvásárolni és nem elégszem meg a sarki kisbolt termékeivel mert van amiből ott csak egyfélét kínálnak. Ott pl. csak a kenyeret és péksüteményeket veszem meg mert nagyon finomak és nem mellesleg a mellettük lévő pékségből frissen hozzák.) )


A lényeg, hogyha bővebb kínálatból szeretnél válogatni és nem egyből fejest ugrani, akkor szívesen segítek.

2014. febr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 SzarvasLászló ***** válasza:

Szóval azt kellene kitalálni/kiszámolni, hogy a 10eFt-ból kinél és mit lehet kihozni, másképp szólva: ki és mit tud kínálni a pénzetekért.

Ezután ezekből kellene kiválasztani, hogy melyik megoldás a legmegfelelőbb Számotokra.

Ugyanúgy mint egy autó vásárlásánál.

2014. febr. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy itt nem is biztosítóra megy ki a játék, hanem az üzletkötőre.Könnyebben szabadulok, ha rááldozom azt a havi 10 ezrest. Nem is nekem jutott eszembe, hogy kössek, hanem ő ecsetelte a szörnyű jövőmet, ha ....

Csak az izgat tk., hogy visszakapom-e a befizetett pénzt a lejárati idő elteltével, ami 15 év lenne, vagy futhatok a pénz után, ha svindli van benne.Azért 15 éven át évi 120 ezer nem kis összeg. Nekem.Ha azt kifizeti, nem von le ilyen-olyan kimódolt összeget, már megérte, hogy persely szerepét játszotta. Ha meghalnék, igazából tiltakozni sem volna módomban:)) Talán a rokkantságtól, tartós betegségtől félek, de mióta dolgozom, fizetem az egészségbiztosítást, csak nem raknak ki a fészerbe, egy elfekvőbe, ha nem fizetek az ellátásomért százezreket?:)

Szóval köszönöm a felajánlott segítségedet, de a problémát nekem az okozza, hogy az üzletkötő a Grave-hoz tartozik, és én ezt a "céget" akarnám letesztelni, hogy van-e híre, főleg jó az ügyfelek körében.

2014. febr. 19. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!