Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Lehetséges az, hogy egy...

Lehetséges az, hogy egy életbiztosításnak a kedvezményezettjét megváltoztassak a kedvezményezett tudta nélkul? (aegon)

Figyelt kérdés
apámmal felesbe fizetunk egy eletbiztosítást de mostanába már nem is beszél velem félek ,hogy kozbe meg már más a kedvezményezett mert eddig én voltam fele-fele arányba én/fater. én meg lehet ,hogy másnak fizetek ,nem lenne kellemes

2014. júl. 18. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy befektetéssel egybekötött biztosításnak 4 féle szereplője van:


1. Szerződő

Az a személy, aki a díj fizetéséért felel és a szerződéssel kapcsolatos módosítási jogokkal rendelkezik a megtakarítás lejáratáig.


2. Biztosított az a személy, akire vonatkozóan a biztosítási esemény bekövetkeztekor a biztosító fizet a kedvezményezetteknek. (A biztosított személye nem változtatható)


2. Elérési kedvezményezett(ek). A megtakarítási idő lejáratakor, Ő(k) kapja(k) az addig összegyűlt pénzt.


3. Haláleseti kedvezményezett. A szerződő jelölheti ki, ki(k) legyen(ek). Lehet(nek) más(ok), mint a lejárati kedvezményezett(ek). Értelemszerűen a szerződő nem lehet, de ha nem jelöl meg senkit, akkor a törvényes örökösök azok.


Ezek alapján, amennyiben apukád a szerződő, meg tudja változtatni a lejárati kedvezményezett személyét.

2014. júl. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amennyiben apukád a szerződő, úgy a nem befektetési egységekhez kötött életbiztosítás kedvezményezettjét is meg tudja változtatni.
2014. júl. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
akár tobbszor is?
2014. júl. 18. 23:54
 4/6 anonim ***** válasza:
igen, akár többször is
2014. júl. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 zümm válasza:
A kedvezményezett megváltoztatásához a szerződő és a biztosított aláírása is kell. Ha egyik sem te vagy, akkor nem fogsz tudni róla, ha már más a kedvezményezett.
2014. júl. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
így van, ahogy az utolsó írta. Biztosító ügyfélszolgálatán dolgozom, ráadásul a harmadiknál, és mindegyiknél így volt. A kedvezményezett sokszor nem is tud arról, hogy meg lett jelölve, így arról sem kell tudnia, hogy már nem ő az.
2014. júl. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!