Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Megtehetem, hogy nem fizetem...

Megtehetem, hogy nem fizetem a TB-t? Egyetlen fillért sem vagyok hajlandó áldozni a magyar egészségügyre.

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán vagyok beteg, ha valami bajom volt, inkább magánrendelésre mentem.


Most egy kézsérülés miatt (az ulnaris ideg sérülése) kénytelen voltam igénybe venni az egészségügyi neurológiai szolgáltatását, és minden várakozásomat alulmúlta az, amit ott kaptam. Mivel az egészségügyben dolgozók érzésem szerint egy fillért sem érdemelnek, ezért úgy döntöttem, nem fizetem tovább a TB-t, valahogy lebeszélem a könyvelővel, hogy ezt megtehessem.


Milyen büntetés lehet, ha a továbbiakban nem vagyok hajlandó fizetni?


2014. júl. 30. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fizeted, akkor szépen gyűlik a tartozás, és előbb-utóbb behajtják. Ha bejelentett állásod van, mindenképp fizeted, ugyanúgy ahogy mindenki más.
2014. júl. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

Pénz, börtönbe nem fognak zárni.


Max ha kórházba kerülsz valami miatt, akkor kiszámlázzák utólagosan.


Édesapámnak 2 éve volt egy 15 perces műtétje, és a számlán 250eFt szerepelt...

2014. júl. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ettől féltem én is, hogy mint alkalmazott, nem tehetem meg, hogy a TB-t az állam helyett mondjuk valamilyen alapítványnak utalják át :( Pedig annyira jó volna.
2014. júl. 30. 18:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
utolsó, ne lódíts, ellátást nem számláznak ki, ha valaki eü szolgáltatásra való jogosultság nélkül veszi igénybe az ellátást, akkor az elmaradt járulékot fizettetik ki vele.
2014. júl. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy 250e volt az elmaradt járulék...
2014. júl. 30. 18:30
 6/8 anonim ***** válasza:
29%

#4


Oké, akkor ne fizesd, és ha megkapod a számlát akkor kapok tőled egy bőnyálas szopást!

2014. júl. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem vonják, nincs mit aggódnom, de köszi.


Olvasgass törvényeket, és látni fogod, az ellátás sem függ attól, biztosított vagy, eü szolgáltatásra jogosult vagy sem, akkor is ellátnak, illetve nem számlázhatnak ki ellátást.

2014. júl. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az egészségügyi "hozzájárulást" köteles vagy fizetni. Ha van munkahelyed, akkor kötelezően levonják a béredből, ha nincs, akkor pedig magadnak kell a zsebedbe nyúlnod.


Nem számláznak ki semmilyen orvosi ellátási összeget, hanem az elmaradt járulékot hajtja be utólag az adóhatóság. Ha kell, viszik a vagyonodat is cserébe...

2014. júl. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!