Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Önkéntes nyugdíjpénztárt meg...

Önkéntes nyugdíjpénztárt meg lehet szüntetni?

Figyelt kérdés
Van az aegonnál önkéntesem,már évek óta nem megy rá pénz.Azt hiszem olyan 168.000- lehet rajta, ezt ki tudom venni?
2010. jan. 15. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha legalább 10 éve fut a szerződés akkor meg lehet szüntetni, de nem érdemes. Miért szeretnéd felmondani?
2010. jan. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért,csak gondoltam,hogy minek ott a magán,erre meg amúgy se megy pénz.Hát kb 10.éve kötöttem ,mert akkor kellett a magánt is aztán gondolom mondták,hogy ilyen is van én meg belementem,mikor meg másik munkahelyre mentem dolgozni ott abba maradt ez az egész.Most meg csak van ez a pénz azt gondoltam ráköltjük valami hasznosra(ez a házunk mert minden pénz erre költünk).Mindjárt meg is nézem mikor lett kötve.
2010. jan. 15. 13:10
 3/6 A kérdező kommentje:
Meg van!1999.-be lett kötve.
2010. jan. 15. 13:12
 4/6 A kérdező kommentje:
Igaz most nézem,hogy évente a hozam 18.000-ft.Most akkor nem tom mit csináljak mert az meg jó,hogy ennyi pénz megy rá évente a hozamokból és nekem meg nem is kell beraknom rá mégis növekszik az összeg.
2010. jan. 15. 13:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Hidd el elég hasznos lesz az akkor is amikor nyugdíjas leszel!

Sőt! Rakjál minél többet magadnak félre, mert az állami nyugdíjat elfelejtheted!

Beszélj több tanácsadóval, érdekes dolgokat fogsz megtudni!

2010. jan. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha tíz éve nem fizeted a pénztár is felmondhatja nézd meg a szerződést. Ha kiveszed és még nemvagy nyugdíj korú adót fizetsz a töke után és bevételnek számít. Utána nézhetsz a pszáf oldalon is. Ha rakosgatod jobban jársz, ám vannak jobb pénztárak is magasabb hozammal. Tájékozodj,adó visszatérítés stb.
2010. jan. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!