Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha egy lakásbiztosítást...

Ha egy lakásbiztosítást január 8-án kötöttem (Generali), és évfordulóra akarom felmondani, akkor maga a biztosítás január 8-án szűnik meg, vagy február elsején?

Figyelt kérdés
2014. szept. 5. 21:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
Igazság szerint bármikor felmondhatod nem muszáj évfordulóra, de hogy a kérdésedre válaszoljak évfordulonal fog megszunni de előtte legkésőbb 30 nappal fel kell mondani.
2014. szept. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi, szóval akkor február elsejéig még élő biztosításom lesz?
2014. szept. 6. 11:10
 3/17 belapus ***** válasza:

Ezt hogy' sikerült kiokoskodni az első válaszból ?

Ha évfordulóra mondod fel, nemhogy február elsején, de már január 9-én sem lesz biztosításod.

A felmondó nyilatkozatot kell megkapnia a biztosítónak 30 nappal előtte, vagyis december 8-ig.

2014. szept. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát úgy, hogy tudtommal a lakásbiztosítások évfordulója a kötést követő hónap elsején van.
2014. szept. 6. 11:50
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem csak ha te úgy kéred , te szerintem kevered az életbiztosítással.
2014. szept. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A vagyonbiztik alapesetben a kötést követő nap 0:00 tól indulnak kockázatviseléssel.
2014. szept. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"A biztosítási idõszak egy év. Amennyiben a kockázatviselés kezdete a hónap elsõ napjára esik, úgy a biztosítási

évforduló a kockázatviselés kezdetének napja, egyéb esetben a következõ hónap elseje."


ez bizony Generalis feltételből való idézet.

Évfordulóra való felmondás esetén 01.31-ig van fedezet.

Egyébként miért akarod felmondani? Néztél már másik biztosítót, hogy hol és miért ott kötnéd újra?

2014. szept. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és az infókat! Akkor jól gondoltam, hogy január 31-ig tart.

Hát a Generalis biztosítás elég drága, és sokmindenre nem fizet, ami alap kéne, hogy legyen, pl. ha a villám belecsap a vezetékbe, és tönkremegy valami elektromos cucc. Néztem, és az Aegonnál ez alapból bennevan, és sokkal olcsóbbra jön ki még úgy is, hogy tartalmaz egy balesetbiztosítást is (3 egységes, 6 a max.). Emellett az Aegonnál többre értékelik fel a lakást is, és nincs limitálva a kifizetés kár esetén, ami úgy tudom, sok biztosítónál nem így van. Lényegében sokkal kevesebbért (évi 13000-rel olcsóbb) sokkal több van benne.

2014. szept. 8. 20:48
 9/17 anonim ***** válasza:

Generali és Aegon terméke nagyon-nagyon hasonló ám.

Bár Generalival nem foglalkozom (talán picit tényleg drágább mint Aegon), de meglepődnék, ha az alapcsomagot a két cég különkezelné... (és tuti, hogy G-nál is van villámcsapás másodlagos hatása)


a felajánlott BÖ-vel igazából nem kell foglalkozni, hiszen G-t is meg lehet emelni, és nincs mindenkinek 220e Ft/m2-t érő lakása...

2014. szept. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"nincs limitálva a kifizetés kár esetén, "


ez elég pontatlan...

mire gondolsz?

2014. szept. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!