Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » TB fizetés utólag külfölről...

TB fizetés utólag külfölről való visszaköltözés után?

Figyelt kérdés

Üdv!


Tavaly októbertől kint éltem Angliában és onnantól van NI számom is és bejelentve dolgoztam. Viszont 2 hónapja visszaköltöztem Magyarországra és most kaptam 2013.07-tól egészen 2014.11-ig TB elmaradásről csekkeket. EU kártyám nem volt, illetve itthon nem mondtam le a TB-t előre, mert nem tudtam hogy fognak alakulni a dolgok és őszintén alap dolognak gondoltam, hogy ha ott fizetek akkor itthon nem kell.

Két kérdésem lenne; egyik, hogy utólag tudok-e az összegen csökkenteni mivel kint fizettem NI-t? Illetve, ha ezt most befizetem számíthatok-e valamilyen büntetésre az elmaradás miatt?


Köszönöm.



2014. nov. 7. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Kovetelhetik, de a helyedben bemennek a TB-hez, vinnem az osszes papiromat, es elmondanam mi a helyzet.
2014. nov. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%
Unióban nem kell, sőt nem is lehet. Bemész a NAV-hoz és viszed az igazolásokat, hogy kinti munkaviszony alapján kint adóztál. Azért lehet, hogy kapsz egy kis pénzbeli ejnye-bejnyét, mert nem jelentetted be, hogy kimész.
2014. nov. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Utólag sikerült igazolnom, hogy külföldön fizettem TB-t. P45 vagy P60 papír nyomtatvánnyal kell, ami alapján felveszik a kintiekkel a kapcsolatot akik leigazolják a magyaronak.
2014. nov. 10. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!