Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A Generálinál lakásbiztosítási...

Flódung Péter kérdése:

A Generálinál lakásbiztosítási szerződést kötöttem, a kötött biztosítás életbe lépésének dátuma 2015. jan.1 Megszüntethető-e így a még életbe sem lépett szerződés? , ha nem, akkor milyen szankcióra számíthatok? (pl. büntetés)

Figyelt kérdés
befizetés a Generáli felé eddig még nem történt. November 26. -án levélben kértem, hogy a szerződés ne lépjen életbe.

2014. dec. 21. 15:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is náluk van lakásbiztosításom, bár én fenntartom már 2 éve.

Elvileg ha nem fizetsz, és írásban lemondtad, akkor lényegében ezel nem lép életbe a biztosítás, nem lesz velük szerződésed. Holnap még van ügyfélszolgálat, hívd fel őket.

2014. dec. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ilyenkor lemondani már nem lehet, hiszen te tettél nekik ajánlatot. Viszont ha nem fizeted, megszűnik díjnemfizetéssel és kész. Nem kötelező fizetni. Legalábbis négy éve még így volt, nem tudom, azóta változott-e dolog.
2014. dec. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!