Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha nem tudom fizetni az...

Ha nem tudom fizetni az életbiztosítást, azt behajtja rajtam a biztosító ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Aegon-nál kötöttem életbiztosítást, aminek a havi díja 10.000 Ft, de csak a kezdőrészletet (20ezer) tudtam befizetni, mert beütött egy elég kemény anyagi csőd... jelen esetben nem érdekel, hogy megszűnik nagyobb gond, hogy számlát és ételt tudjak fizetni+úti költséget a közalkalmazotti fizetésemből..

Kérdésem, hogy ilyen esetben, hogy csak a 20ezret fizettem be, a biztosító csak simán felmondja és kész, vagy származhat belőle nagyobb bajom is?

1 felszólító levelet már kaptam, amiben azt írták, hogy január 29 után felmondják, ha nem fizetek.


/tudom, hogy vannak módok arra, hogy ne keljen felmondani, de azok most tényleg nem érdekelnek... /



2015. jan. 22. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem adorol van szo, felmondjak a biztositast es kesz.
2015. jan. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Nem hajtják be.

Viszont vigyázz, mert anyukám hónapokig járkált a biztosítóhoz, ugyanis hogy ne vesszen el a jutaléka, az, akinél kötötte, befizette helyette, majd kezdte követelni a pénzt. Senki nem kérte, hogy fizessen, anyu írásban is beküldte a biztosítóhoz, hogy amikor lejár a határidő a nemfizetés miatt, szüntessék meg.

2015. jan. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. jan. 22. 16:09
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Meg fog szűnni és nem lesz biztosításod. Azért ha tovább akarod fizetni kérj haladékot. Ha nem tudod jó darabig, buktad a 20 ezret. Olyat még nem hallottam, hogy más fizeti a jutalék miatt, ez elég hajmeresztő. De ha fizetné az ügynök aki kötötte, akkor nem jött volna felszólító levél.....
2015. jan. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 belapus ***** válasza:
55%

Talán egy kicsit "pofásabb" lett volna, ha nem a díjfizetés elmaradása miatt szűnik meg a biztosításod, hanem te mondod föl.Még indokolnod sem kellett volna.

4. és 5. pontok:



[link]

2015. jan. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pataki Éva ***** válasza:
100%
A feltételekben benne van hogy indoklás nélkül is visszaléphetsz X napon belül Általában 30 nap és akkor még valamennyit vissza is kapsz, de valószínűleg erről már lecsúsztál.Egyébként nincs következménye ha abbahagyod a díjfizetést.
2015. jan. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!