Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Uniqa! Hogy tudnék megszabadul...

Uniqa! Hogy tudnék megszabadulni tőlük?

Figyelt kérdés
Van egy lakásbiztosításom amiben van egy olyan modul, hogy amikor elvesztem v. ellopják az irataimat akkor azt a biztosító kifizeti. Sajnos pont ez történt meg velem minden elvesztett papírt pótoltam és leadtam nekik, de visszadobják ez nem jó, az nem jó. Telefonon és személyesen is az ügyintézők akivel beszélek mindig mást mondanak. Már a pszáfnál is voltam vele, ha a biztosító megszegi az általános szerződési feltételeket azzal, hogy félrevezeti az ügyfelet nem tájékoztatja rendesen netán hazudik. Felbonthatom a szerződést velük következmények nélkül?
2015. febr. 16. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:

látod, ezért jó, ha van alkuszod...

ha szerződés szerint nem fizetnek, akkor nem bonthatod fel következmények nélkül, csak évfordulóra.

a félretájékoztatást meg hazudozást bizonyítani is kell ám. (egyébként már perelhetne, hogy rossz hírét kelted a cégnek...)

2015. febr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az egyik kérdés az, hogy ki volt a biztosításközvetítő akinél kötötted. mert egyébként az ő feladata lenne neked segíteni, hiszen ő ajánlotta ezt a csomagot. Ha magad kötötted online, akkor már nehezebb a helyzet, és az előttem szóló #1-essel max. egyetértek. Ilyenkor a végén drágább lesz a leves mint a hús. :-) A másik dolog pedig az, hogy amennyiben az irataidat ellopták, mert ellopták, ugye, akkor a rendőrségi feljelentésről szóló igazolással bemész az áldozatvédelmi hivatalba, és kifizetik neked az irataidra költött pénzt. Évforduló előtt pedig meg kell írni a biztosítás felmondását, és gyorsan váltani. Egyébként a lakásbiztosításokat ugyanúgy évente meg kell nézni, mint a kötelezőt, mert minden évben van jobb csomag. ha pedig találsz egy jó alkuszt, akkor őt megbízod egy formanyomtatványon, (térítés mentes) hogy ezután ő járjon el az ügyeidben. Onnantól ő fogja az ügyes bajos dolgaidat rendezni, és figyeli a biztosítási évfordulóidat, és ajánl mindig jobbat. :-)
2015. ápr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A felmondó levelet bármikor elküldheted. Azt írd meg benne hogy évfordulóra rendes felmondással.

Ha félévvel korábban kapják meg akkor is el fogadják, hogy bizt év végén fel fogod mondani.


Van ahol emailen is lehet bejelenteni.

Van ahol csak levél vagy fax.

2015. okt. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem kb. négyszeresére nehezített a dolgomat az, hogy alkusszal kötöttem a szerződést. Ugyanis az alkusz semmiben nem tudott segíteni, amiben probléma merült fel a biztosítóval, viszont minden adatomat rosszul adta át a biztosítónak, és nekem kellett hónapok munkájával kinyomozni, hogy miért tud mást a biztosító, mint amit alkusznál írtam alá, hol, melyik fázisnál deformálódott és mely adat, és helyretenni az adatokat levelezés és telefonálások garmadájával.
2016. febr. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!