Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Betört ablaknál mit kell...

Betört ablaknál mit kell mondani a biztosítónak, hogy fizessen? (lakásbiztosítás)

Figyelt kérdés

Személyesen azt mondta a hölgy, hogy az üvegezést fizetik, de gondolom nem mindegy, hogy jelentem be.


Betörte vki egy téglával? Akkor nem kell feljelentés?

Becsapódott a huzattól? Akkor nem én voltam felelőtlen?

Nekiütődött vmi? Megint lehet az én hibám.


Ilyesmit nem kérdezek meg tőlük, ne is írjátok, hogy ott érdeklődjek. Magam alatt vágnám a fát.



2015. márc. 13. 07:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyszeruen leadod az uveges szamlajat. Nem kisregeny kell nekik, hanem valami amit szepen bepakolhatnak az iktatoba.
2015. márc. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi.

akkor előre be sem kell jelenteni, csak a javítás után viszem a számlát?

2015. márc. 13. 08:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Fogod a számlát és beviszed, vagy beküldöd: csókolom üvegkárról hoztam számlát, köszönöööm :)))
2015. márc. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb. Megnézed a biztosításod kiterjed-e rá. Ha igen, bejelented. Majd lefotózod, megcsináltatod és számlát beviszed, vagy megkérdezed tőlük megcsináltathatod-e vagy megy kárszakértő, mi a teendő.
2015. márc. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

na látjátok, ezért nem mindegy. nem mertem őket felhívni, mert nem tudom, mit mondjak, ha megkérdezik, mi történt.


de ha a 3. válaszoló nem válaszol, és neki van igaza, mármint hogy esetleg kiküldenek egy szakértőt, vagy le is kell fotózni, és én ezeket elmulasztom, akkor nem fizetek. még azt sem tudom, mennyi lesz, de gondolom, több tízezer, és ezt nem akarom elbukni.

szóval ki kell derítenem, hogy náluk hogy szokás, de továbbra sem tudom, mit feleljek, ha megkérdi, hogy történt a káreset.

2015. márc. 13. 18:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Sokszor meg sem kérdezik. De ha mégis, mondd azt hogy a gyerek nekivágta a játékot vagy hogy megszédültél és nekiestél, vagy nekidölt a létra. Egyébként ha nem vagy notórikus kárbejelentő, általában nincs nagy jelentősége, hogy miért tört ki, nem fognak ezen kötözködni. (3.válaszoló voltam.)
2015. márc. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm. ezek mind jók. gyerek nincs, de a szédülés jó. a létrát lehet nem mondanám, mert az gondatlanság, azt elkerülheti az ember, ha figyel.

jövő héten fel is hívom őket.

4 éve van biztosításom, de még nem jelentettem semmit, csak fizetek nekik.

2015. márc. 14. 12:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyugi,nem fogják kikérni a gyerek születési anyakönyvi kivonatát,nyugodtan kamuzhatod:) JElentsd be minél előbb,mert van bejelentési kötelezettség. A legegyszerübb,ha pl.hétfőn bejelented és azt mondod, hogy pénteken vagy a hétvégén történt. Azt ha ki is megy kárszakért,nem fogja látni, hogy 2napja vagy 6napja tört be. Ha már évek óta,az mondjuk látszódna.:)


De ha már ennyit segítettem, írd már meg, mégis hogyan tört be az üveg?:))

2015. márc. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Annyit kell a kárbejelentőre írni, hogy üvegtörés. A fotó jó ha meg van de csak a számla ellenértékét fogják téríteni, előfordul,hogy 20000Ft fölött kimegy a kárszakértő. Ha viszont ilyen nagy összegről van szó lehet hogy érdemes megnézned hogy különleges üvegre is kiterjed-e a biztosításod, mert alap csomagokban csak a 3mm-es üvegre vonatkozik a kockázatvállalás!A biztosító ügyfélszolgálatán azért vannak hogy segítsenek, nekik az elégedett ügyfél a fontos. Nem érdekük hogy ne fizessen a cég. Ja és a huzatra nálunk még soha nem utasítottak el kárkifizetést! Az a tuti duma. Remélem még aktuális és segítettem.
2015. ápr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!