Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kötött már valaki életbiztosít...

Kötött már valaki életbiztosítást, nyugdíjbiztosítást a postánál, vagy Posta biztosítónál?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok érdekelnének!
2015. márc. 17. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem, sőt bármit veszek vagy adok fel a postán, már automatikusan mondom mellé, hogy "És köszönöm, nem kérek sem sorsjegyet, sem biztosítást." :)
2015. márc. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem ott kötném meg.Ha ez segít neked akkor a MABISZ honlapjára nézz be,ott le írva a biztosítók TKM-jei,hogy hol a legkedvezőbb,tehát hol érdemes megkötni.Jelenleg és tudtommal mindig is az Allianz Életprogram nyugdíjbiztosításai a legjobbak.A másik hiteles oldal a profitline.hu,ott is tudsz tájékozódni a forint alapú unit-linked termékekről.Remélem tudtam segíteni,ez számomra is fontos,mert ezeket a megtakarításokat hosszú időre kötjük,így érdemes mindent átnézni és úgy dönteni,hogy azt ne bánjuk meg később.
2015. márc. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én sem a postán kötném, sőt, nem is unit linked, tehát befektetési egységekhez kötöttet választanék. Számomra ez fontosabb, nem szeretném a tőzsde alakulására bízni a saját nyugdíjamat. Vannak más, garantált lejárati összegűek is, én ilyet választok.
2015. márc. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Vicces kérdés :)


Fogyatékosok + alkoholisták + fogyatékos alkoholisták a törzsvásárlók ezen termékekre, a faterom is ilyen sajna, hogy vinné el a kisördög.


Tehát a lényeg te is, mint a sok nyomoronc elcsábult a kezdeti első 3 hónapra szóló "magas" kamattól. Hasonlóan a fenti bagázshoz te sem vagy tisztában a kamat fogalmával. Képtelen vagy értelmezni a szerződési feltételeket. = ez esetben tökéletes ügyféljelölt vagy :)


Kétlem, hogy eljutottál volna a szövegértelmezés azon szintjére, hogy megértsed a megszüntetési és kifizetési feltételeket.


Mondok néhány példát baleseti halálnál 1 000 000Ft-os betétre adnak +100 000Ft, ha nem voltál beteg, vagy alkohol befolyása alatt (jellemzően ilyeneknek adják el)= tehát nincs bónusz, ha megdöglesz!

Az utánad öröklőnek a kifizetésre várnia kell max. 60 munkanapot (3 hónap)...

Ha kell hirtelen a pénzed arra is várni kell, a kifizetési % eltérő szerződésenként (alkesz faterén 60%-os, tehát beteszel 1 millát kamatozik a kamu kamattal 3 hónapig, majd évi 0,25%-al, ez esetben mivel előbb vetted fel a pénzt a kamatot bukód és csak 600 000-et kapsz vissza)

Mikor kötötte a kincstárjegy 4,5% volt tehát kapott volna rá évente adózás után 37 800-at, de mivel ő egy tipikus söpredék így a te termékedet vette 18 375Ft éves kamatot zsebelt be, amiből lejött az évente esedékes 5000Ft-os kezelési díj = 13 375Ft

Mennyit is bukott ezzel a csodálatos termékkel??? Csak a kamaton 24 425Ft-ot, ha megszüntette volna pedig 424 425Ft-ot!


Hiába is írunk neked bármit, ha alkoholista fos vagy (nem tudom sajnálni őket, rühellem mindet), akkor úgy is csak a garantált első 3 havi kamatig jut el a felfogásod! Viszont, ha szimplán csak félig vagy hülye, akkor még van remény :)

2015. márc. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

előző:

én sem szeretem az életbiztosításokat, de ha neked ezek jöttek le, mint legrosszabb pontok a szerződésben, akkor Neked is vannak értelmezési gondjaid...

2015. márc. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

4-es...ki vagy te hogy ilyen nagy király vagy?

Nyomoronc az aki ilyen szánalmasan negatívan áll hozzá az élethez.

Arról meg nem tehet senki hogy apád alkoholista!

Hozzátaszem,alkoholistával ritkán van kötve életbiztosítás,egy mert annyi betegsége van hogy kizárnák minden feltételből,kettő,hogy nincs rá igényük.

De te tőlük is szánalomra méltóbb vagy.

2015. márc. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amiket meg leírsz az egy nagy katyvasz,semmi értelme nics....bónusz,meg ilyen baromságok,3 hónapos magas kamat??Mi?? Te valami 2 hónapos üzletkötő vagy aki rájött hogy hülye ilyen terméket eladni és most dögöljön meg mindenki??? :D Akkorát röhögtem rajtad,hogy majdnem lefordultam a székről :D
2015. márc. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
csak azért érdekeltek a vélemények, mert folyamatosan biztosítással zaklatnak! Ismerem az Allianz Életprogramot, nekem is van, és tudom, hogy a Posta nem igazán biztosító!
2015. márc. 19. 20:43
 9/11 anonim ***** válasza:

Írtam, hogy lenézem a piásokat, számítottam is néhány piás felháborodására, nem lepődtem meg!


"de ha neked ezek jöttek le, mint legrosszabb pontok a szerződésben, akkor Neked is vannak értelmezési gondjaid..."---igazad van lehetne találni rosszabb pontokat is, de nem törekedtem az összes részletes ismertetésére, ezért az elnézését kérem a kérdezőnek. A teljesség kedvéért a hiányosságokat nyugodtan pótolhatod!


"Nyomoronc az aki ilyen szánalmasan negatívan áll hozzá az élethez."---Lenézem a fajtád, hol itt a gond?

"De te tőlük is szánalomra méltóbb vagy."---Te is lenézed az antialkoholistákat, ez visszirányba miért ne működhetne?


"Mi?? Te valami 2 hónapos üzletkötő vagy aki rájött hogy hülye ilyen terméket eladni és most dögöljön meg mindenki??? :D "---Nem vagyok üzletkötő, de nem is tervezem, mivel elég sok a jellemhibám: nincs meg hozzá a kellő nyereségvágyam, egoizmusom, nem tudok szemrebbenés nélkül hazudni és másokat lehúzni

Ráadásul még irigy is vagyok rád ezen tulajdonságok birtoklásáért!


"Akkorát röhögtem rajtad,hogy majdnem lefordultam a székről :D"---örülök, hogy hozzájárultam a boldogságodhoz :)


Részemről a díszkurzust lezártnak tekintem. Igyatok amennyit szeretnétek, a ti dolgotok!

2015. márc. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Te beteg ember vagy!

Az én apukám is alkoholista volt,ettől én még nem lettem az és megkeseredett sem lettem :D

Kérdés pedig nem erről szólt,hanem arról hogy kötött-e már valaki nyugdíjbiztosítást.Ami amúgy ha nem teszünk bele kiegészítőket akkor nem is életbiztosítás,hanem sima nyugdíjbiztosítás 20%-os adókedvezménnyel.Ezt kérdezte a kérdező.

Én az ilyen embereket,akik ezzel egyáltalán foglalkoznak,felelősségteljes,előrelátó embereknek tartom,így magamat is.Annyiról van szó,hogy gondolkodunk előre,azért hogy ha majd öregek és betegek leszünk,akkor ne az elfekvőbe tegyenek minket egyből,és ne azon keljen gondolkodni hogy kaját vagy gyógyszert veszünk a kis nyugdíjunkon.És általában ezt a kort piások meg sem élik,csak azok akik normálisan élték ,élik le az életüket.

Sajnos rajtad nem lehet segíteni ha jól olvasom a szavaidat.Megkeseredtél az életedbe,meg abba hogy apád végigitta az életét,és ezt levetíted a többi emberre is.Haragszol a világra.

Javaslok egy pszihológust.

A többi hozzászólónak aki érdemben is írt a kérdéshez,pedig kívánok hosszú,boldog életet.És mivel felelősségteljesen,ésszerűen élnek ,van is erre esélyük.

További szép napot mindenkinek!

2015. márc. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!