Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nyugdíjbiztosítást szeretnék...

Nyugdíjbiztosítást szeretnék kötni, melyik biztosítót ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Havi 30.000 Ft-t szánnék rá adókedvezménnyel, 15 évre!
2015. márc. 19. 21:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%

Ha használható választ vársz, akkor itt ne hallgass senkire, mert bevisznek a málnásba. Többes ügynökökre szintén ne hallgass, mert ők olyanok, mint egy bolti értékesítő, csak azt akarja eladni, ami a polcán van. Azt fogja hazudni, hogy tanácsot ad, de csak eladni akarja neked azt, amije neki van. Az azonban egyáltalán nem valószínű, hogy neked jó lesz.


Ha tanácsot akarsz kérni, hogy érdekmentesen eligazítsanak, akkor ne brókert, hanem biztosítási alkuszt keress. Az alkusz abban különbözik az ügynöktől, hogy a törvény értelmében az alkusz kizárólag az ügyfelei érdekét képviseli, míg az ügynök kizárólag az őt értékesítéssel megbízó biztosító társaságot(függő ügynök), ill. néhány biztosítót ( többes ügynök).


Az ügynökök arra fognak rábeszélni, amiből a legmagasabb jutalékot szakíthatják.

2015. márc. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
ez majd akkor lesz (talán) igaz, ha az alkusz sem a biztosítótól kapja a jutalékot, hanem az ügyféltől.
2015. márc. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
részben igazad van, hiszen valóban a biztosítóktól kapja a jutalékot az alkusz. Az mégis minőségi különbség, hogy az alkusz törvény erejénél fogva KÖTELES minden ajánlatot figyelembe venni és az ügyfél elé tárni mindazon biztosítók ajánlatát, amelyek az ügyfél által elmondott szempontoknak megfelelnek, míg az ügynök (függő, vagy többes) csak a saját érdekkörébe eső ajánlatokról tájékoztat. Az alkusznak komoly szakmai felkészültséggel kell rendelkeznie, míg az ügynök azzal rendelkezik, amit önszorgalmából esetleg felszedett az internetről. Az alkusz komoly pénzügyi biztosítékot kell letegyen, amit a mulasztása, szakmai nem megfelelőségéből adódó károkozás esetén az állami hatóság felhasználhat likvid biztosítékként.
2015. márc. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Azt hogy érted, hogy 30.000 adókedvezménnyel? Tehát havi 25.000?

Sem az összeg, sem a futamidő miatt ne a bónuszos termékek közt válogass. Allianz, Generali olcsóbb szerződései közt keress.

2015. márc. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

megint rosszul tudod...


"KÖTELES minden ajánlatot figyelembe venni" - nem igaz. (plusz mi a büntetés ha nem teszi meg?) :)


"Az alkusznak komoly szakmai felkészültséggel kell rendelkeznie, míg az ügynök azzal rendelkezik, amit önszorgalmából esetleg felszedett az internetről" azért ne sarkítsunk... mivel kell többet tudnia az alkusznak?


"Az alkusz komoly pénzügyi biztosítékot kell letegyen, amit a mulasztása, szakmai nem megfelelőségéből adódó károkozás esetén az állami hatóság felhasználhat likvid biztosítékként." ha a függő ügynök hibázik, akkor pedig a biztosítónak kell a kárt megtérítenie.

2015. márc. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
Az Uniqa-t nagyon tudom ajanlani, mert regota vannak naluk a biztositasam,megfizetheto aron. Szerintem korrektek.
2015. márc. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
Szia. En az uniqanal vagyok,szerintem nagyon jo.
2015. márc. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Uniqa drága.


[link]

2015. márc. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

[link]


Hasznos cikk,és akkor itt nem arról van szó hogy éppen ki,mit akar rád sózni,hanem egy kívülálló,ugyanakkor szakmailag felkészült ember írása arról amit tudni szeretnél.


Függő ügynök vagyok,és már most kikérem magamnak és több tíz éves szakmai múlttal rendelkező kollegám nevében is azt hogy a függő ügynök nem korrekten jár el.Valóban csak egy biztosító termékét adhatom el,ugyanakkor minden szempontból csak az ügyfél igénye alapján értékesítek.Éppen ezért lkehetséges az,hoyg 1.nyugodtan tudok aludni,2.ajánlásból dolgozom,3.Minden ügyfelem elégedett!

Én nem fogom leszólni az alkuszokat,ugyanakkor éppen az ő munkájukkal kapcsolatban volt nekem néhány ügyféllel komoly munkám,azért hogy a bizalma ne rendüljön meg a biztosításokban...

A szakma tisztul,és egy-két éven belül eltünnek azok az ügynökök,alkuszok,brókerek akiknek ebben a szakmában nincs keresnivalójuk,és akkor végre nyugodtan dolgozhatunk és végre elérhetjük,hogy ez a szakma is a tisztelet útjára lépjen.

2015. ápr. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"A szakma tisztul,és egy-két éven belül eltünnek azok az ügynökök,alkuszok,brókerek akiknek ebben a szakmában nincs keresnivalójuk"


ezt miben látod, hogy tisztul a szakma?

honnan az 1-2 év?

2015. ápr. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!