Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Biztosítónál dolgozó pénzügyi...

Biztosítónál dolgozó pénzügyi tanácsadók (BRÓKEREK, ALKUSZOK), megéri még biztosítóknál alvállalkozni?

Figyelt kérdés
Magyarán: most vesztettem el az állásomat és mivel diplomás vagyok kiválthatom a biztosítási tevékenységre a vállalkozóit, megéri? Sok a visszahívás, átvernek? Ilyenek érdekelnek!

2015. jún. 23. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem, de úgyis jön valaki valamelyik nagy sikerű cégtől, és megmagyarázza, hogy DE, csak mi nem értünk hozzá.


Gondolj bele, te eddig hány biztosítást kötöttél? Ezekből mennyi volt, amit úgy, hogy egy 16 éves öltönyös kissrác felhívott téged és tolta a hülyeségeit?


Én sosem kötnék ilyen strómanokon keresztül biztosítást, ha kell valami, akkor vagy elintézem online, vagy bemegyek a bankomhoz/biztosítómhoz.

2015. jún. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Vállalkozásnak vannak költségei is, amit havonta tudni kell produkálni, hogy felszinen maradj, míg a biztosító meg megmondja azt a havi kötésmennyiséget, amit a jutalékodhoz meg kell tudni csinálj.


Így az egyik tipikus kényszervállalkozó pálya ez, az ingatlanügynökök és hasonló "egyszámlás"ügynöki tevékenységek mellett. Komolysága 0-hoz közelít, még pl. munkaügyiben sem adnak rá kezdő támogatást, ha pl. ezzel akarnál vállalkozni, míg másra igen 1 hónapos regisztrált álláskeresőként.


Munka szempontjából energia és költségigényes lehet, a proaktvitás, hideg hívások, kapcsolati tőke felemésztése, stb. és azért ahogy előzőleg is írták, már mindenkinek van valamilyen biztosítása. Pláne ha drágább terméket akarsz rábeszélni valakire, azt meg kell tudnod jól győzni, de erre van eladástechnika is. Ha meg túl jól átlátod a dolgot, akkor nem fogsz tudni jó szívvel ajánlani termékeket.


Nekem is van a múltamban pár hónap ebből, elvégzett képzéssel amit fix bérérét csináltam, akkor adtam fel, amikor kitalálták a jutalékos rendszert.


Egyetlen pozitívum, hogy jobban átláttam a buktatókat így ezekre azóta is odafigyelek és volt amit jól ki is tudtam használni.


Illetve lehetőségként, akkor már inkább egy hitel-ingatlan-biztosítás (minden egy helyen) iroda jelleggel érhetné meg vállalkozni, de szvsz azt sem nagy eredményességgel, ahogy látom a régieket is "szenvedni" (már inkább ügyfélszolgálatoznak fix összegért), az újakat meg rövid idő alatt kihullani. Nem véletlen ilyen nagy a fluktuáció, amikor mér neten is össze hasonlítva az ajánlatokat ki lehet választani a legmegfelelőbbet, a nap 24 órájában. Ezt annak idején még én is terveztem 2006-ban, hogy egy ilyen oldalt összerakok független alkuszként. Azóta el telt 9 év...

2015. jún. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hasznosak voltak úgy hiszem!
2015. jún. 24. 17:28
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is a független alkuszi tevékenységet ajánlom biztosításokhoz. Előnye, hogy több biztosító termékeit ajánlhatod, nincs teljesítménykényszer, nálunk legalábbis nincs. Igény meg van rá, hisz ha csak a 20% adójóváírásos nyugdíjbiztosításra gondolunk, az biztos nincs mindenkinek, csak a tavalyi év óta létezik.
2015. jún. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Josefinho ***** válasza:

Na akkor pár infó.

Igen, vannak ahol átvernek, ezek nagyon hamar tönkre is mennek, kemény büntetéseket kapnak. Most kapott egy ilyet az MPK. több száz embert (felső vezetőket is kirúgta), és még jön egy jó pár büntetés nekik.


Az online felületekről..:

szabályoztatnám de kúrvára szabályoztatnám, mert úgy átbasznak vele embereket hogy az valami hihetetlen.

Kirakják hogy ilyen nagy biztonság meg olyan nagy (főleg hitel és nyugdíjbiztosításos kalkulátorokra jellemző) és a valósgában az ügyfél találkozik egy teljesen más ajánlattal, és nem érti mi van, jobb esetben.


Rosszabb esetben pedig azt se tudja mit köt meg.


Nem tartom egy rossz szakmának ezt a lehetőséget.

A fiatalok számára kifejezetten jó. Iszonyatosan sok mindenre megtanít. Néhány emberpalántából pedig embert farag. Vállalkozóként fel kell nőni.


A gond, hogy sokan úgy vágnak bele, hogy ez milyen szép, milyen jó meggazdagodni belőle. Persze lehet vele keresni baromi jól, sőőőt, viszont vannak buktatók is.


Egyszerűen oda kell figyelni, és képezni magad.

Van egy tök jó ötleted, hát valósítsd meg. Vállalkozóként fejlődhetsz, nincs főnököd aki megszabja, hogy mikor és mit csinálj.


Az emberekben persze van előítélet. A legnagyobb munka ennek a leküzdése, és utána nyeregben vagy.


Ha szeretnél többet tudni, szívesen segítek, rengeteg ismerősöm van, ebben a szakmában országszerte. Van akinek bejött, van akinek nem.


Jutalékos rendszerről..: baromi jó lehetőség szerintem. Ösztönzi az embert, hogy ne fásuljon bele a dolgokba. Csinálja, haladjon előre, és a munkának meg lesz az eredménye. Sokan persze kihullanak (szerencsére).


Regéket lehetne írni erről.


Mindenki más, így te is, és neked kell eldöntened, hogy akarsz e ebbe belevágni, vagy sem.


Az biztos, hogy sok mindenre meg tanít.


Természetesen akik lebeszélnek róla, azok kipróbálták már sok esetben és nem ment nekik. Miért? Mert rengeteg a lusta ember. Szinte munka nélkül kell nekik a pénz.


A hölgyeményekre jellemző inkább ez a hozzáállás, bár már a férfiaknál is egyre jobban jelentkezik.


számtalan önéletrajzot nézünk át. Ezt akarják..: irodában pötyögni a monitor előtt, kávézni, hazamenni, és aztán felvenni 120-150.000 Ft-ot, mert a sok fiatal "tini" ezt látja a tv-ben :D Röhej.


Arra nem gondolnak, hogy ezért a pénzért sok helyen kb a seggét ki kell nyalnia a vezetőnek :D


Ezzel szemben pl egy pénzügyi cégnél bizonyos keretek és korlátok között (ha jó a vezető akkor észre sem veszed ezeket) magad ura vagy.


Ennyi :)

2015. jún. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

előző:


"MPK. több száz embert (felső vezetőket is kirúgta)"

ezt honnan tudod?


"Az online felületekről..:

szabályoztatnám de kúrvára szabályoztatnám, mert úgy átbasznak vele embereket hogy az valami hihetetlen.

Kirakják hogy ilyen nagy biztonság meg olyan nagy (főleg hitel és nyugdíjbiztosításos kalkulátorokra jellemző) és a valósgában az ügyfél találkozik egy teljesen más ajánlattal, és nem érti mi van, jobb esetben."


Ezt is kifejthetnéd, mert nem igazán értem. UL-t -tudtommal- csak személyesen lehet kötni.

2015. jún. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A nyugdíjbizt. kalkulátoroknál én is belefutottam, hogy magas biztonsági szint mellett hihetetlenül nagy hozammal számolnak. Majd nekem is mutogatják ügyfelek, amikor jóval szerényebb, ám reális, valóban biztonságos módozatot mutatok. Nem kevés munka elmagyarázni a hozzá nem értőnek, hogy milyen irreális számokat lát, pláne, hogy hinni akar a csodában. Pedig azok nincsenek, a pénzügyi világban pláne!

Na mindegy, a lényeg, hogy szerintem csak tisztességesen érdemes hosszútávon művelni ezt a szakmát, én bele akarok tudni nézni a tükörbe.

2015. jún. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Josefinho ***** válasza:

MPK, folyamatban van az ügy, belső infóból tudom, illetve ha felmész bármelyik hírportálra, láthatod, hogy most kaptak egy kis büntetést. Ezzel nem akarom lehúzni az MPK dolgozókat, hisz ott is van igen is korrekt tanácsadó!



Másik. A kalkulátorok sok esetben azért vannak, hogy oda csábítsák az ügyfeleket. Kitölti, megadja az adatokat és mehet is a megkeresés.

Bekerül az adatbázisba, ez a lényeg. Az átverés meg kb annyi, hogy sok helyen azt sem látja az ember, hogy mikkel kalkulál, és a valóságban, amikor találkozik az oldal egyik tanácsadójával, akkor látja (ha elmondják és megmutatják), a valós dolgokat. Így értettem :)


Azonban nem általánosítok, csak ezt láttam egy két helyen!

Minden vállalkozásban vannak jó és rossz beállítottságú emberek, akár egy pékségben, egy étteremben, egy kávézóban, egy butikban, egy benzinkúton, egy bankba, egy biztosítóba, egy tanácsadó cégnél, mindenhol.


Ha valamit nem értünk, inkább kérdezzük meg kétszer ott helyben, ha nem tud az illető azonnal reagálni akkor kezdjünk gyanakodni. Legalábbis szerintem

2015. jún. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Josefinho ***** válasza:

Hogy meg éri e, az jól látszik a posta előre töréséből.

Most vezették be a gyors kölcsönt. FHB-val partnerként, az FHB kölcsönét ajánlják neked, ha kérsz hitelt. Szóval megéri :)

2015. jún. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

a megkérdezéssel nem sokra mész... 20 év múlva hogy bizonyítod??


MPK: a büntiről tudtam, keveslem, de én a vezetőkről nem hallottam semmit... ezért kérdeztem. és még hihetetlen, hogy már nincsenek ott.

2015. jún. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!