Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Melyik magánnyudíjpénztárat...

Melyik magánnyudíjpénztárat válasszam?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok, két magánnyugdíjpénztárral szemezek: Allianz és ING. Melyikbe lépjek be? Milyenek velük a tapasztalatok? Sürgős!
2008. szept. 4. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem az egyik legjobb magánnyugdíj pénztár az Erste-nél van. Van egy kedves ismerősöm az egyik fiókban, elküldhetem neked e-mailben a számát, és ő tud tájékoztatni pontosan a részletekről.
2008. szept. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

A pénzügyi részeit nem nagyon tudom a két pénztárnak, bár az ING-t jobban dicsérik a munkatársaim (munkaügyis vagyok), de egy fontos dolgra szeretném felhívni a figyelmedet:

Az Allianz és az OTP valamilyen szövetségben vannak benne, ami sajnos megakadályozza azt, hogy a későbbiekben átlépj egy másik pénztárhoz. Ez már évek óta így van, és nem látok előrelépést, hogy megszűnne ez a korlátozás. Úgyhogy okosan, ha egyszer szabadulni akarsz majd, akkor az Allianz bizony nem fog engedni...

Sok sikert!

2008. szept. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt nem tudtam. Ha ez igaz az Allianz kilőve. Nekem fontos lenne hogyha rosszra fordulnak a dolgok, át tudjak menni másik pénztárhoz.

Közben nézelődtem és mégegy pénztáron gondolkozok: Aegon.

Tehát a kérdés ING vagy Aegon?

2008. szept. 4. 16:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Találtam egy jó oldalt, ahol a nyugdíjpénzárak adatai fenn vannak, talán segít a döntésben.


[link]

2008. szept. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szia, Segített!

Köszönöm a válaszokat!

2008. szept. 4. 18:37
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
A legjobban az AXA tejel, mert ők egész másba fektetnek, oilyan módszerük van, amit az országban ők csinálnak egyedül eddig! Szóval, ha sok pénzt akarsz nyugdíjas korodra, akkor őket válaszd! Ha vmi miatt mégsem jó, akkor ING!
2008. szept. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
55%

Szerintem az ING válaszd mert az ismertebb (nekem is az van). Tegyük fel hogy egyszer évek múlva csődbe megy az AXA! Szerintem akkor a pénzed is elúszik!

Ez csak egy elgondolás...... ne siesd el! Sok sikert!

2008. szept. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Csatlakozok a 6. kommentelőhöz. Mindenképpen AXA / Premium.

ING, OTP stb stb nem ajánlatos.

2008. okt. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%
Egyértelműen Prémium Pénztár!!! Az Axa csődbe megy, meg az ING ismertebb: szerintem butaság... :-) jót kacagtam rajta
2008. okt. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!