Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Bankban igényelhető biztosítás...

Bankban igényelhető biztosításokkal ezt meg lehet csinálni?

Figyelt kérdés
CIB-nél van valami biztosítás, ami nekem nem kellett, de amikor adták, akkor ingyen volt, aztán azóta már nem ingyenes (kb. 3500/év), de mindig elfelejtem lemondani, mert csak azt veszem észre, hogy levonják a pénzt. Ilyenkor ha bemegyek, akkor kiderül, hogy a következő évit már nem tudom lemondani, azt vonták le, így ha már buktam a pénzt, akkor nyilván nem is mondom le. De azt meg nem engedik meg, hogy előre lemondjam, azaz csak egy évre kérjem a szerződést, ragaszkodnak ahhoz, hogy azt csak személyesen akkor lehet lemondani, amikor lemondom. Direkt nyilván azért, hogy megszívja mindenki, aki feledékeny, vagy épp nem ér rá, vagy nem is figyeli, vagy nem is tud róla, hogy terhelik minden évben. De nem törvénytelen, hogy ne lehessen csak egy évre kérni, vagy ne lehessen nyilatkozni arról, hogy egy év múlva lemondanám, de hadd ne jöjjek már be a lejárat előtti napon zárás előtt 5 perccel.

2015. aug. 5. 01:18
 1/5 anonim ***** válasza:
ha ezt így leírják, akkor szép kis összegtől szabadulnak meg...
2015. aug. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
bocs, nem értem a megjegyzésedet
2015. aug. 5. 08:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden biztosításról kell kapnod évente valamilyen kimutatást, amelyben az is benne van, mennyi lesz a jövő évi díjad, és az is, mikor van az évforduló. Általában évforduló előtt 30 nappal mondhatod le a biztosítónál. Ami nem a CIB - feltételezem. Keresd meg, melyik biztosítónál van a szerződésed, és ott próbáld meg elintézni, ha a CIB-nél nem sikerül.
2015. aug. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a lényeg, hogy a CIB egy közvetítő. bármikor lemondhatod a biztosítást, a lényeg, hogy évforduló előtt 30 nappal beérkezzen.

ha ezt nem teszik meg, akkor panaszkönyv...

2015. aug. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Talán em személyesen kellene lemondanod, mert így csak az orrodnál fogva vezetnek, hanem egy ajánlott levélben, aminek nyoma marad.

Ezt, ha harminc nappal a lejárat előtt érkezik, nem hagyhatják figyelmen kívül.

Tudom, hogy unalmas és macerás, én is jártam már így, éppen feledékenység - és valljuk be -, lustaság miatt...

2015. aug. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!