Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Beázik a szobám, mit tudok...

Beázik a szobám, mit tudok tenni az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Egy közel 100 éves téglaépítésű társasházban lakásom van Budapesten. Nagyjából egy négyzetméteren ázik be a plafonom a nappaliban, és látható, hogy az ázás egyre jobban növekszik, a festéket már dobja le a mennyezet. Körülbelül egy fél éve bejelentettem, a felső szomszéd meg is csináltatta a fürdőjét (ami pont a szoba felett van), hallottam a munkások "kopácsolását". Gondoltam minden meoldódott, le is festették a nálam levő részt, minden rendben volt. Azonban egy hónapra rá újra megjelent a beázás, így szóltam ismét a közös képviselőnek. Aztán megint, majd megint és megint szóltam, nagyjából 12-szer. Mindig az volt a válasz, hogy rendben intézkednek. Most nemrég végre kijött egy hapsi a biztosítótól, és adott pénzt a festésre. Elmondása szerint a viharkárok lettek bejelentve, és az enyém is köztük volt, de elvileg a tetőt megcsinálták ahonnan ázom. A tető felől nehezen ázhatok, mivel nem én vagyok a legfelső lakó, másrészt szerintem semmit nem csinált senki a tetővel. Azt mondta a hapsi, hogy Ő ezt nem tudja, neki az én káromat kell felbecsülnie.

Én azóta is ázom, addig nem is festettem semmit mert minek. A felettem lakó állítása szerint nála voltak kinn és mindent megfelelőnek találtak most már.

A kérdésem, hogy mégis honnan ázhatok, illetve hogy hogyan lehet valakire kicsit rápirítani, hogy történjen valami az ügyben? Nekem, a felettem lakónak, és a társasháznak is van biztosítása. Szóljak az én biztosítómnak, aki majd ráterheli a másik biztosítására a javítást? Mit tudok tenni ebben az ügyben, hogy mihamarabb megoldódjon, mert látszólag mindenki tojik arra, hogy a lakásom ázik, hiába erőszakoskodom.



2015. szept. 29. 13:45
 1/2 kunu lenke ***** válasza:
Szakértőt kell hívni.
2015. szept. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi volt eddig az intézkedés?

Mit javítottak pontosan a felső szomszédnál?

Szituáció függő hogy én mit csinálnék.

De bepróbálkoznék a felső szomszédnál, hogy a szolgáltató az elvégzett munkájáért felel. Mivel te még mindig ázol, ezért sz.r munkát végzett jelenleg. És mivel nem lett semmi téve az ázás megszüntetése ügyében, ezért a szolgáltatót bepereled. Várhatóan jönni fognak szakértők és kibontják teljesen a lakását... :)

2015. szept. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!