Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kőkeményen inkorrekt, átverése...

Kőkeményen inkorrekt, átveréses biztosítói reklám?

Figyelt kérdés
Mennyire megbízható, korrekt az a biztosító, amelyik úgy reklámozza magát tévében, rádióban nyakra-főre, hogy úgy köt életbiztosítást az ügyféllel, (akár annak 85 évéig bezárólag is), hogy egyetlen orvosi vizsgálatot sem kér? És mi a garancia arra, hogy fizetik a beígért összeget, ha a kötést követő 2. napon elhunyt a biztosított, súlyos betegségéből kifolyólag? Tényleg betartják az ígéretüket?! Vagy jön a jogászi csűr-csavar? Ha viszont átverés az egész, akkor hol van a törvényes felügyelet a csalás megakadályozására?!
2015. nov. 20. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem ezt a biztosítót, legalábbis azt hiszem, ugyanarra gondolunk.


Nincs benne semmiféle átverés. Legalábbis a reklám nem tájékoztat félre. De persze nyilván vannak a biztosítási szerződésnek egyéb feltételei.


A kockázatviselés csak következő hónapban indul, így rögtön a szerződés aláírása után még nem fizetnek, ha elhunyt a biztosított.


Másik fontos dolog, hogy ha a haláleset az általad említett súlyos betegségből adódik, akkor meg a kockázatviselés kezdete után 2 évvel történt halálesetre fizetnek csak. Hiszen ellenkező esetben minden végstádiumban lévő rákos beteg megkötné, a család meg venné fel a pénzt. És arról van csak szó, hogy a szerződés megkötése nincs orvosi vizsgálathoz kötve, de a halálesethez tartozó orvosi dokumentációt természetesen bekérik, mielőtt fizetnének.


Azzal is "játszanak", hogy minél idősebb vagy, annál magasabb a díj, ugyanakkora biztosítási összeg mellett. Ez is természetes, hiszen minél idősebb valaki, annál rövidebb a hátralévő élete (statisztikailag). A biztosító meg nem szeretne bukni ezen. A legtöbb idős embernek jobban megéri azt a pénzt betenni a bankba, mint biztosításra költeni.


Mindezek mellett nyilván még ezer feltétel van, de ez minden biztosítóra igaz. Nem puszira kötik a biztosítást. Lehet azzal dobálózni, hogy átverés, de egy reklám az nem ajánlattétel, meg nem szerződés, hogy teljes körű tájékoztatást adjon. Egyébként a biztosítókat is a pénzügyi szervezetek felügyelője, az MNB felügyeli.

2015. nov. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a tájékoztatást.

Nagyjából a reklám és a konkrét üzleti ajánlat közötti különbséget értem.

De!

Már elfelejtettük azokat a deviza-alapon nyújtott hiteleket erősen a nyakunkba akasztani akaró reklámokat?!

Amikor egy bizonyos bank a reklámjában egy "nem hallok, nem látok, nem értem" Emeséje kínálta a hitelt( blablablabla mondta a kis hölgy, miközben befogta a fülét)???

Aztán, amikor jött a baj, a bankok azzal védekeztek, hogy ők senkit nem kényszerítettek a hitelek felvételére!

No, mindegy!

Én, bár már elmúltam 70, még véletlenül sem fogok ezzel a biztosítóval szerződni!

Nem hiszek nekik!!!

2015. nov. 20. 12:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem igazuk volt/van a bankoknak abban, hogy senkit nem kényszerítettek a hitel felvételére. Legalábbis nem túl erős jellem lehet az az ember, akinek egy gügye reklám már kényszerítést jelent.

A biztosítás megkötésére sem kényszerítenek senkit. Egyébként szerintem sem éri meg ez a biztosítás, de ezt bárki meg tudja állapítani, ha egy kicsit beleássa magát, és az alapján tud döntést hozni.

Nem tartom félrevezetőnek a reklámot, mert nem mond semmi olyasmit, ami a végső szerződéssel ellentmondásban van. Nyilván próbál érzelmekre hatni, meg pozitív dolgokat kiemelni, de ez a marketing. És szerintem nincs olyan reklám vagy hirdetés, ami teljes körűen tájékoztat.

Az átverés meg egy elég erős szó. Szerintem átverés akkor valósul meg, ha a szerződéshez sem tartják magukat. De ezt meg már lehet jogi úton orvosolni (már ha fel nem szívódnak). Ha egy reklámban állítanak olyasmit, ami nem igaz, az szerintem csak félrevezetés, de még nem átverés. Persze a félrevezetésért is lehet büntetni.

2015. nov. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kérdésedben hol szerepel az átverés, szerinted melyik része az inkorrekt?

LEírsz egy reklámot, ami sosem nyújt teljeskörű tájékoztatást. Kellenek hozzá a kiegészítések, amik a szerződésben le lesznek írva.

De a kérdésed kb ennyi:

"van egy biztosító, ami át akar verni!"

Honnan veszed?

Körbe kéne járni a kérdést, tájékozódni, nem egyből farkast kiáltani, a semmire!

2015. nov. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ön elmúlt 70 éves éa mindenképpen szeretne valamiféle védelmet,akkor a lakásbiztosításába köthet élet,baleset és egészség kiegészítő biztosításokat.Itt sem kér a biztosító egészségügyi nyilatkozatot,de itt is van várakozási iső.Amennyiben nincs az egészségével baj akkor pedig ez a legkorrektebb módja a biztosítás kötésének időseknél.Aránylag olcsó.Ahol én dolgozom ott a lakásbiztosításba kötött életbiztosítás 1 millió forintnál havi 3000ft.Érdemes tájékozódni a biztosítóknál,korrekt ügyintézők készséggel segítenek önnek ebben.
2015. nov. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!