Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Létezik Magyarországon fénykép...

CsaládiCsóka kérdése:

Létezik Magyarországon fényképészeknek (külön) biztositás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az érdekelne, hogy van van-e magyar biztosító, amely külön fényképezőgépeket is biztosít? Főleg olyan cégre gondolok, aki a profikat képviseli és biztosítást nyújt egy többmilliós értékű felszerelés ellopásánál (akár az autóból) vagy összetörésénél/javításánál (akkor is, ha én követtem el a kárt, mert pl. leejtem a méregdrága objektívet). Külföldön van egy csomó ilyen, a felszereléstől függően egy pár száz euróba kerülnek évente. De létezik ilyesmi otthon is? Amit eddig találtam általában csak nagyon kis összegeket fedett le(100-200.000 HUF), vagy csak kimondottan utazásra vonatkozott.


Egy profi-fényképész, aki ezzel keresi a kenyerét, hol biztosítja magát? Bevallom, nekem már egyszer ellopták és elég nagy volt a kár. Megbízható céget/partnert keresnék, mert nagy lehet ilyenkor a gond ;)


Köszi a válaszokat!



2016. febr. 10. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy van ilyen, az ilyen biztosítás táptalaja a csalásoknak. Tudod egyik fotós eladja a másiknak 3 misiért a gépet, feltörik egy 300 ezres kocsi csomagtartóját, hogy abban volt lezárva, és jelentkeznek a kártérítésért. Még 3 misiért.

Tudod, melyik biztosító lesz olyan hülye, hogy erre szerződést köt? Jó egy 50-100-200 ezres kamerára kötnek szerződést, mert azzal nem csinálnának ilyen mókát, de milliós műszaki cikkekre nem fognak. Vigyázz rá, vidd magaddal mindenhová, ne hagyd a kocsiban, ne hagy letéve sehol, vagy zárd el páncélszekrénybe. Az én munkahelyemen pl. a fotósok felszerelése konkrétan páncélszekrényben van.

2016. febr. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, de ilyen alapon akkor nem létezne egyáltalán biztosító, mert egy házba is betörhetek, pedig lakásbiztositás is létezik. Végül arról van szó, hogy az ember levédje a saját munkáját, létezik jövedelem-pótló biztosítás is. Tudom, hogy van külföldön sok ilyen biztosítás, ami az egész világon biztosítja a tulajt, akkor is, ha a 300.000 ezres kocsiból viszik el Magyarországon vagy afrikában egy oroszlán. gazdaságilag senkineksem az érdeke, hogy minden kisebb válalkozó azonnal tönkre menjen, ha történik valami.

Végül ez a biztosító dolga, azt kínálni, amire szükség van. nehezen tudom elhinni, hogy ilyesmi nincsen otthon. a páncélszekrény meg nem segít, ha egy forgatás közben leesik az objektív és gyorsan pótolni kell egy kölcsönzőn keresztül (plusz a javitás).


Lehet, hogy elég speckó a dolog, de elvileg mindent biztosítanak, csak pénz kérdése, nen?

2016. febr. 12. 02:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze, egyedileg kitalálhatnak neked valamit, de mire mégy egy biztosítással, ha a díja pl. a negyede a gépednek? Az is lehet, hogy 30 százalékos önrészt írnak majd elő. Leesett az objektív, 5 millióra volt biztosítás, a kár egymillió - bocsi, de ez önrész.

Lehet, hogy van máshol olyan biztosító, ami ilyet vállal, de itt hol találsz kockázatközösséget, ami elég nagy? Semelyik biztosító nem fog pár tízezers éves díjért olyanokat biztosítani, akik évente millió károkat okoznak, mert leejtik az objektívot vagy ellopják a gépüket. Egyszer maximum kifizet, és elküld a búsba, rontsd az üzletet máshol.

2016. febr. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát, akkor marad a külföldi biztosítás, ami működik. Érdekes ez a becsületség-dolog azért.
2016. febr. 12. 11:09
 5/5 Leslie660 válasza:
En is igyekeztem hazai biztositast kotni, nem vallaltak. Azt mondtak tulsagosan ertekes,torekeny stb...mondtam az uzletkotonek, hogy egy T72-esre nem kotok biztositast,amit nem erhet kar! Sajnos ez van...
2019. júl. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!