Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Szép napot! Allianznál lejárt...

Tombri kérdése:

Szép napot! Allianznál lejárt a 3 éves életbiztosításom.11000. -ft ott fizettem havonta most visszavásároltam és kaptam 180 000Ft ott. Valaki tud esetleg segíteni hogy ez reális e? Anno azt mondták az a pénz amit befizettem vissza jön.

Figyelt kérdés
2016. márc. 10. 16:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

[link]


Nem átverés. Ha UL biztosításod van, ami rendszeres díjas, azt minimum 10 évre szokták ajánlani. Költségszerkezet, kamatadó stb. Ha egyszeri díjas, az is minimum 5 év, hasonló okok miatt.

Na most úgy látom, hogy nem 3 éves életbiztosításod van, hanem neked azt mondták, hogy 3 év (ált. 3 évig írják vissza a jutalékot).

2016. márc. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

[link]


4. oldal, a biztosítás tartama: határozatlan tartamú, 10 év után határozottá tehető. Tudom, hogy sok a feltétel, de nem apróbetűs, csak át kell olvasni sajnos :(

2016. márc. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
2 évig írják vissza a jutalékot és szerintem a kérdező csak annyit jegyzett meg hogy 3 év után hozzá lehet már nyúlni,de bónusz életprogramnál ez nem tanácsos.3 évre nem is kellene kötni senkinek,mert ez nem arról szól,a bónuszokat azt az 5. évtől kapja vissza az ügyfél,és a kezdeti költséget mind egy szálig vissza is kapja évente 10 éves lebontásban.A másik hogy ebben a biztosításban 100% hogy volt biztosítás is a visszavásárlási értékből következtetve,ami ugye nem fog befektetésre kerülni,azt biztosításra fizeti az ügyfél.Egyáltalán nem rossz ez a biztosítás.10 éves TKM nagyjából,2,3 %,a legjobb a piacon.Csak nem három év után kell visszavásárolni mégegyszer mondom.Nem is tudom hogy miért kell,hacsak nem nyomós oka van az illetőnek.Röviden az allianz életprogram határozatlan idejű szerződés,megtakarítási időszakok vannak,amit az ügyfél választ.3 év után hozzáférhető,de! nem lejár.Főleg nem a bónusz életprogram.Az a baj hogy sokan azt sem tudják mit kötnek,pedig a papírokon,ha más nem nagyon szépen minden le van írva és itt most nem az apró betűről beszéltem.Javaslom kedves kérdező,hogy ne mondja fel a biztosítását,ha nem fontos,mert hosszú távon igenis jó ez a program.
2016. márc. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szia, az allianznál dolgozom. A életprogramban köthető megtakarításos életbiztosítás mimimuma 5 év, így nem értem a 3 éve lejárt életbiztosítás pontos okát. Friss belépő vagyok, a jelenleg elérhető termékeinkről beszélek, de nem hallottam még ilyenről, hogy lett volna 3 éves. Ezek tipikusan hosszú távon megtérülő befektetések, sok esetben rövid távon nem alkalmas, de deficitesnek akkor sem nevezném. Menj be a legközelebbi allianz fiókhoz, és kérj részletes tájékoztatást, szívesen elmondják, és levezetik neked a pontos okát annak, hogy miért kaptál annyit, amennyit. Így, hogy nem látom a szerződésed, nem tudok többet mondani. Sok sikert, és máskor gondolkozz hosszabb távon, és a bónusz életprogramot ajánlom neked, minimum 15, vagy 20 éves szerződéssel, mert ebben az esetben sokkal többet kapsz az Allianztól, mint más biztosítás esetén. Sok sikert.
2016. júl. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Újabb példa, hogy el kéne olvasni amit aláírsz... minek kötsz tíz éven túli megtakot, ha 3 év után kiveszed? persze hogy kisebb, ott van a kondíciós listában. Nem átverés.
2017. szept. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!