Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nyilatkozat díjfizetésről?...

Nyilatkozat díjfizetésről? Mit takar ez?

Figyelt kérdés

Elhunyt az Édesanyám, szeretném a lakásbiztosítását megszüntetni.

Írtam ez ügyben a biztosítónak, kérik a csekkek másolatát és egy nyilatkozatot a díjfizetésről. Mit kell beleírnom?


2016. ápr. 17. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb lenne, ha felhívnád/felkeresnéd az ügyfélszolgálatot, kérnél egy papírt és egy tollat, és lediktáltadnád.


Gondolom, valami olyat, hogy alulírott akárki, kérem az xxxx kötvényszámú szerződés megszüntetését, mert a biztosított elhunyt. Nyilatkozom, hogy a biztosítási díjak a biztosított haláláig rendezve vannak, mellékelem a befizetett díjakról szóló igazolást. De a csekkek másolata egy nagy f...sság, a befizetéseknek ott kellene lenni náluk is a rendszerben. Melyik cég ez, hogy nem könyvel rendesen?

2016. ápr. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ennél bonyolultabb a dolog sajnos.


Anyu 2013. decemberében hunyt el. Akkor bementem a halottival, és azt mondta a nő, hogy nyugodtan mehet tovább a fizetés, ha nem akarom megszüntetni. Miért akartam volna, hisz biztosítás kell.


Most sikerült eladnom a lakást, bementem megszüntetni, és olya paraszt volt az ügyintéző, hogy legszívesebben felrúgtam volna. Nagy nehezen elmondta, hogy azt meg kellett volna szüntetni, és az én nevemre újat kötni. De könyörgöm, ha nem mondta akkor a nő, akkor nekem ezt honnan kellett volna tudnom? Úgyhogy írtam a központba levelet. Most jött válasz, és kérik ezt a két dolgot.


Mellesleg nem értem, mert én annyit írtam, hogy szüntessék meg a biztosítást, ezek meg díjvisszautalásról beszélnek.


Groupama egyébként.

2016. ápr. 18. 08:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne menj be akkor sehová. Hívd fel az ügyfélszolgálatot, és diktáltasd le pontosan, mi kell abba a levélbe. Lépésről lépésre mondják el, mi kell. Ha nem sikerül végképp elintézni a dolgot, írj egy privit.
2016. ápr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!