Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kötelező gépjármű-felelősségbi...

Kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást csak az egy év leteltével lehet felmondani?

Figyelt kérdés
Ma kötöttem kötelezőt (05.10.), bent az irodában érdeklődtem is, hogy biztos, ez e a legolcsóbb, mert az előző autómnál is kézségesen segítettek és megnézték nekem a neten, hogy az én esetemben az övék-e a legkedvezőbb ajánlat. Mondjuk csodálkoztam hogy 60ezren felül van, de azt mondták, most minden biztosító ennyire megemelte a díjakat, de még így is az övék a legolcsóbb. Hát, mondom nincs mit tenni, akkor legyen. Aztán kicsit utána jártam, bezéltem ismerősökkel, és mondták, hogy más biztosítónál ugyanerre az autóra nem kéne csak 20 ezer körül fizetnem egy évre. Neten is megnéztem kicsit alaposabban, és tényleg, sőt, van ahol 16ezer lenne az éves díj. Ezek meg 60 akárhányezret elkérnek egy 1.0-ás Fiat Uno-ra. 1 óra után egyből telefonáltam is, hogy azonnali hatállyal fel szeretném mondani, vagy, ha még nem véglegesítették a rendszerben, töröljék ki, mert félre lettem tájékoztatva. Erre közölték, hogy ha már aláírtam az ajánlatot, nem tudnak mit tenni. Majd egy év múlva lemondhatom... Viszont negyed évente kell fizetnem a biztosítást, így nem lehet, hogy befizetem az első negyedévet, és utána felmondom, vagy valami, mert ez így nagyon sok pénz. Amúgy még nem fizettem be az első részletet, mert várok, hátha lesz valami megoldás. Légyszíves segítsetek! Előre is köszönöm szépen mindenkinek!

2016. máj. 10. 10:44
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%
1 ev utàn amikor evfordulò van, akkor vàlthatsz. Felmondhatod a szerződést, de büntetès megfizetèse mellett, illetve az ùj helyen csak alacsonyabb bònuszkategóriàban köthetsz, mivel az előző helyen renitens ügyfèl voltàl.
2016. máj. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
71%

Hát igen ez sajnos szívás, iszonyat gusztustalanul csinálják sajnos a biztosítók a kötelezőt. Eleve az milyen hogy olcsóbban megúdzod ha lejártakor felmondod a biztosítást, és ujrakötöd ugyanoda :)


Ami tehetsz az kb az hogy eladod az autót ès érdekmúlásra hivatkozol, szóval kb semmit. Ha pedig nem fizeted be, akkor nemfizetés miatt bontjàk a szerződést, és ugyanoda kell visszakötnöd

2016. máj. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
27%
#1 na ezt pl nem is tudtam. Egyébként lehet hogy még így is jobban jársz.
2016. máj. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

A KGFB-t rendes felmondással csak évfordulóra mondhatod fel. Aláírtad az ajánlatot, az alkusz már nem fog veled kezdeni semmit, mert neki az a lényeg, hogy mihamarabb megkösd a szerződést, abból van a jutaléka. Mondjuk magadnak is megnézhetted volna az interneten, de ez más téma.

Tehát adott a szerződésed, ezt majd jövőre lehet felmondani, mégpedig az évforduló előtt legkésőbb 30 nappal. Azt is eljátszhatod, hogy nem fizetsz díjat, ekkor megszűnik a szerződés, viszont egyrészt nem választhatsz utána szabadon biztosítót, másrészt a kiesett időre csinos kis fedezetlenségi díjat akaszt a nyakadba a MABISZ. Vagy ott van még a kiskapu: valakit bejegyeztetsz üzembentartóként, ekkor a jelenlegi szerződésed megszűnik és az új üzembentartó adataival kötsz biztosítást. Ha rám hallgatsz, nem mész semmiféle irodába, nem ismerősökkel beszélgetsz, hanem önerőből keresgélsz, mert mint látod, az a célravezető.

2016. máj. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
78%
Nem a biztosítók csinálják gusztustalanul, hanem az állami szabályozás gusztustalan, amit a biztosítók jól kihasználnak. Nincs még egy olyan biztosítás, ami egyrészt kötelező, másrészt minden egyes részlete államilag van szabályozva, csak hogy ne legyen könnyű piaci versenyt csinálni.
2016. máj. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
70%

Na, ebben a kérdésben is minden benne van, épp csak a lényeges adatok 90 százaléka hiányzik... Így aztán nem lehet segíteni.


Először is mégis milyen irodában kötötted azt a kötelezőt? Nincs annak a cégnek valami neve pl.? Azt miért nem írod le? Így hogy segítsünk?


Aztán mikor van az évfordulód pontosan dátum szerint? Vagy ez egy most vásárolt autó lenne?


Ha utóbbi, akkor milyen a bónuszod? Ha új autó, lehet, hogy A0-ra kötötték, és később érvényesül a bónuszod, ha már a régit eladtad. Vagy ez a díj már a régi bónuszodra vonatkozik?

2016. máj. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy legközelebb magamnak, neten kötöm meg. Mert ezzel jól megszívtam. Ez van! Tandíj... :/

Azért köszi a tippeket (pl. üzembentartói), megfontolom a dolgot...

2016. máj. 10. 11:07
 8/30 A kérdező kommentje:
Most vettem vasárnap, használtautó. A Köbéhez mentem ma. Ezelőtti autómra is náluk kötöttem, de az csak fél évig volt meg, így A0-ás kategóriában vagyok még.
2016. máj. 10. 11:09
 9/30 anonim ***** válasza:
82%

Akkor gügye vagy, nem tudom szebben mondani. Bemégy egy biztosítóhoz, és azt várod, hogy megkösse neked a kgfb-t egy másik cégnél? Hát, nem fogja. Az Auchanban sem adnak neked tescós meg lidlis kenyeret, mert nincs. Csak a saját biztosítását tudja kínálni.


Miért nem alkuszhoz mentél, ott tényleg megkeresik a legolcsóbbat? Netrisk, CLB stb. Ez a 60 ropi a tanulópénz lesz most már, nagyon úgy néz ki.

2016. máj. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Igen, hülye vagyok, mert bíztam az ügyintézőben és nem néztem előtte meg más biztosítók díjait is a neten, ezt belátom. Tavaly is az előző kocsimra a Köbénél kötöttem, mert ők voltak a legolcsóbbak, akkor neten meg is néztem előtte. Most azért nem néztem meg, mert gondoltam, megmaradtak ők a legolcsóbbnak. Ezért kérdeztem is meg a fickót, aki csinálta, hogy még mindig ők e a legolcsóbbak. Amire azt mondta, hogy igen.
2016. máj. 10. 11:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!