Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyan lehet az autó biztosítá...

Hogyan lehet az autó biztosítást megtartani?

Figyelt kérdés
Van egy " X " személy aki fizeti 25 éve az autó biztositást és még nem okozott balesetet tehát a bizt. dija alacsony. Viszont venne egy " Y " személy egy autót akinek friss a munkája , 20 éves , most kezdett el dolgozni és rokonok X.el. Ha ő vesz részletre egy autot mármint Y , de az autót rá lehet iratni X-nevére hogy alacsony legyen a biztositás továbbra is? Y-nak nincsen jogsija , csak ő van bejelentett munkaviszonyba tehát ő tudná részletre venni a kocsit , de mivel nincs jogsija sanszos hogy drága lenne a biztositás. Kicsit kaotikusan irtam le , de remélem valaki megérti amit irtam és tud is segiteni.
2016. máj. 25. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne a biztosítással kavarjatok, a necces rész ugyanis a hitel. 20 évesen eleve szerintem kicsi az esély rá, hogy kapsz autóhitelt eleve.


De ha mégis, és megveszel egy autót hitelre, a bank vagy lízingcég nem fogja engedni, hogy átírd más nevére, a törzskönyvet sem fogja kiadni neked. Szóval finanszírozott autónál ezt a kavarást a más nevére íratással felejtsd el szerintem.


Ha kell a kocsi, vegyétek meg, kössétek meg rá a kötelezőt, ahogy kell, és kész.

2016. máj. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Y először tegye le a jogsit és ha megvan, utána álmodozzon az autóról, amire úgysincs pénze (bocs)

Addig meg vezesse X autóját...


A biztosítással meg tényleg nem lehet kavarni, főleg nem úgy, hogy hitelre lenne az autó...

2016. máj. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szóval 20 éves vagy, csak neked van munkád, és apádnak meg jó bónusza, de munkanélküli... Ja, és jogsid sincs. Akkor mi a búbánatért veszel magadnak hitelre kocsit, ha nem tudod vezetni??? Ha apád fogja használni, miért te veszed?


Figyu. Hallgass az "öregebbre": vegyél egy olcsóbb kocsit kp-ra, és amit autóhitelre költenél, azt tedd lakástakarékba. 10 év múlva boldog leszel, hogy nem kocsira fizetted azt a sok pénzt...

2016. máj. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kb jok a hozzaszolasok. De egy en 24 vagyok es faterral nemetbe dolgozunk. Annyi penzunk meg nincs hogy kpra megvegyunk egy uj autot foleg 5 misi kozelit. Ocsem 20 eves es neki van bejelentett munkaja. O kaphatna hitelt arra a fostos 120k fizujara. De muternak nincs munkaja , mert eltartjuk es egyeb okos matt nem kell dlgoznia. Igen valszolok a kovetkezore itt kint is vehetnenk autot , de itt dragabb , a biztositas meg foleg, hasznaltat meg zsakbamacska, pont mint otthon de itt meg toroktol en biztos nem vennek. Es ha egybe kpra vennenk kocsit elfogyna a penzunk hogy netan esetleg gebasz van valami miatt. Ertitek a gondomat kb?
2016. máj. 26. 20:48
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Értjük :-) (2-es vagyok)


Csak azt nem értem, hogy:


- ha nincs pénzetek, akkor miért kell 5 milliós autót venni, miért nem jó az olcsóbb? Van jó pár olcsóbb autó is, pl:

[link]


- ki használná a kocsit? Ti, ott kint?


- tegyük fel, felveszitek a hitelt és az öcséd meg kilép a munkahelyéről, vagy kiteszik - akkor hogy fogjátok fizetni az autót?


- ha jól gondolom, Ti is feketén dolgoztok kint , ezért nem kaphattok kinti hitelt (márpedig ha így van, akkor bármikor lebukhattok és jöhettek haza)


Ilyen körülmények között semmiképpen nem vennék fel hitelt, hogy aztán a pénz is és az autó is elússzon...


Szóval azért át kéne gondolni ezt normálisan, mert itt nem a biztosítás a legnagyobb probléma...


És ha nem tudjátok fizetni a hitelt, akkor nemcsak a kocsit vihetik - mert akkor az már nem fog annyit érni, mint amennyiért megvettétek - hanem rámehet a házatok is. MEGÉRI?


Zárszóként: amúgy meg 120 ezer ft-os fizetésre, friss munkára nem is ad a bank 5 millió hitelt.

2016. máj. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Elég furcsa válaszolókat fogtál ki, látom az életedbe is beleszólnának.

Én vettem részletre autót és én vagyok a hitelfelvevő és a tulaj is vagisy a bank a tulaj én az üzemben tartó. De szerintem amit kérdezel nem lehet, viszont az öreg verda megvan még?? Mert családi kedvezmény jár, sovány de vigasz.

2016. jún. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezt sajnos eszre vettem hogy rogton ismerik az eletemet, de nagyon messze jarnak. Nekem fix munkahelyem van, bejelentett nemet , minden oke. Adoval tb meg stb.. Itt kint dragabb az uj auto , a hitel ugyancsak magas. Hasznalt auto kilove, engem nem fog atbaszni torok nepper. Csak vadiuj johet szoba , es ami szukseges mint felszereltseg mint meret mint marka, az sajnos 5 millatol kezdodik. Otthon lenne kapcsolat a szalonba, de banknal nem tudom lehet "jatszani valamivel"... De lett egy lehetoseg mostmar harman fogunk dolgozni kint , igy egy ket even belul egy osszegbe is lehetne autot venni, ha minden jol alakul. De koszonom az eddigi segitsegeket.
2016. jún. 12. 19:06
 8/8 anonim válasza:
0%
Elmész a boltba és meghosszabítod
2016. jún. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!