Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Van esély 23 évesen Angliában...

Van esély 23 évesen Angliában olcsó autó biztosítást kötni?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy autót ugyanis tíz mérföldre van a munkahelyem és az busszal jó esetben hetven perc. De volt már száz is. Na ez ugye naponta elég sok idő viszont autóval ez leredukálható 40percre oda vissza. Az autó egy mindösszesen 350fontba kerülő golf teljesen leszervizelve. A lényeg hogy a legolcsóbb biztosítás amit találok rá az havi 140font. Pedig kertvárosban lakok, mindösszesen évente 5ezer mérföldet írtam be és normális szakmám van. Más idősebb embert nem tudok megadni akinek van kinti címe vagy múltja valamint ha lehet nem is szeretnék mivel gyűlnie kéne a bónusznak ugyanis nem fél évre tervezek maradni. Van lehetőség valahogy olcsóbb biztosítást kötni vagy törődjek bele és így jártam? Előre is köszönöm. (ui.: otthoni biztosítást nem tudok kihozni)

2015. máj. 24. 20:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az autó egy 96os hármas golf. 1.9tdi motorral. Egy 2003-mas 1.4es polora öt fonttal kevesebbet mutat havonta. Akkor inkább a golf. Ettől csak akkor lenne olcsóbb ha berakják a figyelő dobozt. De akkor meg csak felfelé menne idővel annak köszönhetően amennyire ismerősök mondják a tapasztalatokat.
2015. máj. 24. 20:44
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen olcsót nem fogsz kötni. Még a 140 fontos havi díj is barátinak nevezhető. 25 éves kor alatt, angliai bónusz nélkül olcsót nem fogsz találni. Én mikor kijöttem, 155 fontos biztosítással kezdtem havonta, majd most, így 3 év elteltével már csak 102 fontot fizetek. Az autótól is függ erősen a biztosítás, ha régi, lelakott autót veszel, többet is fizetsz, illetve mekkora motor van benne, stb, stb. Nekem van egy brit ügyfelem, aki 300 fontot fizet havonta biztosítást, csak mert friss jogsis, 24 éves, és londoni.
2015. máj. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor bele törődök. Nekem két angol kollégám adott információt egyikük 800-at fizet egy majdnem új autóra másikuk ezret egy régebbi autóra viszont ő brit ezért reméltem hátha de akkor nekem ez van. Köszönöm a válaszod! Szép napot
2015. máj. 24. 21:44
 4/12 anonim ***** válasza:
Amíg fiatal vagy a motor mérete rettenetesen sokat számít. A golf gondolom 1.4-es vagy inkább 1.6-os. Próbálj meg egy 1.0 körüli kocsit keresni (polo ha már VW csoport, de a legtöbb gyártónak volt kisautóban literese)
2015. máj. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
jogsidat becserélted már britre? Csak mert azzal is csökkentheted a díjadat, de sajnos jelentős csökkentést majd csak a későbbiekben fogsz elérni. És igen, ha csak munkába járásra kell egy akármilyen autó, akkor nézegess ilyen 1.0-ás motorral autókat, arra még aránylag keveset kell fizetni.
2015. máj. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, Angliában hogy van, amikor mi Németországban kezdő munkavállalók voltunk, akkor a helyi biztosító kért a magyarországi biztosítótól egy bónusz-málusz igazolást és az előzmények figyelembe vételével határozta meg a biztosítási kategóriát, illetve díjat. Legalábbis a mi cégünk elintézte. Persze még így is ráment a jövedelmünk közel 10 %-a. Esetleg egy robogó beszerzése nem lenne jobb megoldás? 10 mérföld kb 15-20perc, csak egy jó motoros ruha kell hozzá, amiben nem ázol, nem fázol.Gondolom autós jogsival lehet ilyet vezetni?
2015. máj. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A golf 1.9tdi. A brit jogsi öt fonttal csökkentené a díjat viszont lehet lenne egy hónap mire vosszakapom. A robogó nem opció mert robogó árán autót veszek és ha még olcsóbb is rá a biztosítás csak egy személyes plusz ahogy írtad is még ruha kell rá ami megint nem ötven font. Motor jogsim is van így azzal nem lenne gond. Néztem egy literes motorokkal autókat akár polo akár egy kis saxo azokkal kevesebb lenne valóban csak nem ismerem őket hogy mennyire megbízhatóak. Ha már veszek autót valamint kötök rá biztosítást nem két hónapra tervezem és egy 1.9tdi golf igazolt kétszáz ezer km-el még évekig hiba nélkül elmegy. Otthoni biztosítás nem opció mivel szinte a nevemen nem is volt biztosítás mindig otthon szülők nevére volt kötve hogy olcsóbb legyen így bónuszt nem tudok kihozni. Köszönöm a válaszaitokat.
2015. máj. 25. 11:00
 8/12 anonim ***** válasza:
teljesen mindegy milyen autót veszel, 1000-1500 font alatti autóknál nagy eséllyel belefutsz komolyabb hibákba. ilyen 1.9 TDi motoros autók azért olcsóak, mert erősen lehasználtak, és szervizelése is eléggé drága. régi dízelt nem szabad venni, nem megbízhatóak.
2015. máj. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igazolt km-rel van az autó, újak rajta a fékek, a szűrők, az összes olaj, ki lett lakatolva az összes rozsda folt. Ennyi pénzért ez igencsak jó fogás. Kétszer ennyi km-rel múlt nélküli golf hármasokat kapni. És ezek a diesel motorok elmennek öt hatszáz ezret ha normálisan karban van tartva. Azért kösz a választ de ebben nem értünk egyet. Lehet venni normális autót ötszáz font alatt is csak ki kell fogni.
2015. máj. 25. 11:21
 10/12 anonim ***** válasza:
valami akkor sem tiszta az autóval, ha ilyen jó állítólag, akkor nem 350 fontért adnák. az autó HPI Clear?
2015. máj. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!