Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Az OTP-s lakásstakarékpénztár...

Az OTP-s lakásstakarékpénztár vagy a Fundamenta Lakástakarék az előnyösebb?

Figyelt kérdés

2016. jún. 16. 13:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Alapvetően mindegyik LTP ugyanaz, mert állami támogatást kapsz rá. Max abban lehet eltérés, hogy eltérő mértékű díjakat számolnak fel szerződéskötésre és számlavezetésre.
2016. jún. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az OTP-t jobbnak mondják abból a szempontból, hogy sokkal gyorsabban, rugalmasabban tudnak ügyet intézni, meg ugye van egy halom fiókjuk.
2016. jún. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:

én a Fundamentát ajánlanám, mert az sokkal rugalmasabb, többféleképpen lehet változtatni rajta, és több amúgy rajta a betéti kamat

még úgyis jobban megéri, ha a másik ltpnél számlanyitási díjkedvezmény van, a Fudamentánál meg épp nincs


amúgy én egy harmadik banknál dolgoztam, akinek sajátja van

de még így is jobbnak találom a Fundamentát

amúgy ezt köthetsz postán, Unicreditnél és FHB banknál is

2016. jún. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
26%

Hello!


Fudnamentát ajánlanám ,magasabb a szerződéses összeg, több a kedvezmény, olcsóbb, nem kell ott bankolnod.stb írj privát üzentet.

2016. jún. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia, örülök, hogy látok ilyen kérdést még. A legtöbben csak elmennek az első bankig, vagy az ismerősnél kötik meg, minden utánanézés nélkül.


Néhány hónapja érintett lettem a témában, és informálódtam. A legjobb az OTP Fix 4-ese 45 hónap, havi 20.000 forinttal. Így az EBKM 13,59%, ami messze a legmagasabb az összes közül. Nem engedik el a nyitási díjat (24.000) de még így is sokkal jobban jársz, mintha másikat (akár az OTP-n belül) kötnél.

Ha valahol elengedik a nyitási díjat, már elevel legyen gyanús :)


Mivel ennek az alap kamata is 3% (plusz állami tám.), már nem éri meg az OTP-nek (ki is akarják vezetni egy ideje), sem a weboldaluk sem az ügyintézők nem fogják ajánlani, de LÉTEZIK. Csak nem nagyon kapnak érte jutalékot. Én most kötöttem ebből 8 db-ot, azaz havi 55.000-el támogat az állam átlagosan :)


Minél többet nyiss belőle, családtagok neveire is lehet (te szerződő fél, ők kedvezményezettek).


További infó:

[link]


CSAK 4 éveset csinálj és CSAK 20.000 forinttal. Ha mást akarsz, akkor az LTP nem feltétlen neked való, tedd állampapírba és picivel kevesebb kamatért bármire használhatod.


Remélem segítettem.

2016. jún. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

ELŐZŐ VAGYOK!

Az OTP Fix 4-es kötéséhez nem kell ott bankolnod, stb, csak 1 feltétele van: 1 hónapon belül nyitottál egy hitelkártyát.


Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy megnyitod, majd amint megjön a kártya, le is mondod. Az össz költsége nagyjából 4.000 forint. Bőven megéri :)

2016. jún. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet egyértelműen megválaszolni, mert a dolog nem fekete, vagy fehér. Függ attól, hogy mekkora szerződéses összegben gondolkozol, ezt hány szerződésből akarod összehozni, van-e folyószámlád az otp-nél, akarsz-e kölcsönt is, stb, stb. Alapvetően azonos az elv minden lakástakaréknál, révén, mindre ugyanaz a törvény vonatkozik, de kölcsön-, illetve betéti kamatoknál van eltérés.


Azt pedig könyörgöm, felejtsük mr el, hogy csak 4 éves számlát szabad nyitni! A kiszámoló blog ezreket hülyített meg ezzel, csak sajnos ez nem igaz! Nem értem, miért ad tanácsot olyasvalaki, aki nem ismeri a lakásszámlákban rejlő lehetőségeket.

2016. jún. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Előző! A 4 évesnek a legnagyobb az ebkm-je, így talán megérHETi a sok hátrány. Mondanál egy konkrét példát amikor a 8+ éves ltp jobb mint az állampapír? Mert ellenpéldák dögivel vannak.
2016. jún. 23. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az a probléma, hogy a kiszámoló ellátott az ebkm-ig, csak matekozik, de a jelek szerint lövése nincs a törvény adta lehetőségekről.

A számla megosztható. Megnyitod az optimális futamidejűt, fixálod a törvényi feltételeket, négy év után megosztod a számlát, felveszed álltámmal, ami addig összejött. Megosztás után pedig ott marad egy számla, ami technikailag 4 éve már fut, teszed rá tovább a pénzt, majd onnantól akár évente ki tudsz venni álltám jogosult összegez. Igencsak megdobja az ebkm-et is. És ez az, amivel a kiszámoló következetesen nem számol.

2016. jún. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Csak négyéveset éri meg nyitni, a 8 meg 10 éves azért megy annyira, mert az ügynökök jutaléka sokkal nagyobb, és a fundás ügynökök rábeszélik a kuncsaftot. A négyéves feleakkora futamidővel hoz ugyanannyi kamatot és időarányosan ugyanannyi támogatást. A pénzt viszont hamarabb megkapod, és elköltheted. Milyen hátránya volna egy 8 évessel vagy 10 évessel szemben az ügyfél számára? A világon semmi. A nyitása is olcsóbb, hiszen alacsonyabb a szerződéskötési díj.


Az OTP nem is szokta annyira nyomni a hosszút, mert főleg lakáshitel előtörlesztésre használja, amire ideális. Nem kell számlákkal meg mindenféle izagolásokkal bajlódni. 8 éves meg 10 éves minek lakáshitel mellé? Sokkal kevesebb a kamatelőny, hiszen mire betörleszted, lemegy az EBKM 6 százalékra, a hitel kamata meg 5-6 százalék szintén. Egy 13 százalékos EBKM-ű négyévessel sokkal több kamatot nyersz, azért azt a négy évet, amivel korábban nullázol ki némi tőketartozást, ami 5 százalékkal kamatozik, meg kell becsülni!

2016. jún. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!