Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Újrakötném a biztosítást....

Újrakötném a biztosítást. Pénzt fizet vissza az eddigi biztosító ha máshova megyek?

Figyelt kérdés

Lassan itt az 1 éves évforduló és újra szeretném kötni a biztosítást de most fizettem be az utolsó negyed éves biztosítást ami az év végéig él. Ha én 1 éves évfordulón újra kötöm és a legolcsóbbat választom akkor az eddigi biztosítónál ha felbontom a biztosítást mert emgyek az újhoz akkor a maradék hónapot amikor már nem szerződök vele annak a díját visszatéríti?

Most az Allianznál vagyok elképzelhető hogy megint az lesz a legolcsóbb. Mi ennek a menete. Én a netrisken kötném át ők autómatikusan felbontják az előző szerződést az Allianzal vagy nekem kell majd rohangálnom?


2010. szept. 26. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:

A netrisk intéz mindent, csak egy megbízást kell aláírtan visszajuttatni hozzájuk.

De te mikor kötötted a mostani biztosításod?

Mert ha jól tudom, idén vezették be, hogy nem kötelező dec. 31-el biztosítót váltani, hanem aki 2010. jan. 01. után vesz autót, annak a vétel időpontja az évforduló a kötelező esetében.

Tehát te ebbe még nem eshetsz bele.

2010. szept. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már annyi infó van a biztosítóknál. Szóval akkor én legkésöbb Január 1. után/elött tudnék biztosíót váltani? Novemberben kötöttem biztosítást akkor vettem autót.
2010. szept. 26. 17:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, január 1-el tudsz váltani, de hosszadalmas folyamat.

A biztosítók október végén szokták nyilvánosságra hozni az új tarifákat(a következő évre szólókat).Így novembertől lehet keresgélni az ajánlatok között. Ha november első felében felmész a netrisk.hu-ra, ott kiszámoltatod a köteleződ, és megbízod a netrisket hogy kössék meg, és amennyiben biztosítót váltasz, mondják le az előzmény biztosításod(ez évi). Kapsz pár nyomtatványt emailben, amit kinyomtatsz, aláírod és vissza faxolod, scanneled, postázod.

Innentől a netrisk intézni, de érdemes néha megkérdezni, hogy hol tartanak.

Érdemes minél előbb ezt megcsinálni, mert vagy dec-1ig vagy 15-ig le kell mondani az idei biztosítónál ha váltasz.

De kapni fogsz az idei biztosítódtól egy levelet, amiben bent lesz a jövő évi díjad, ha nem változtatsz semmit, és a határidők is. Elmondható, hogy mindig kedvezőbb, ha váltasz, újra kötteted a biztosítást.

Általában elég komolyan foglalkoznak a váltással a médiában is.

A lényeg, hogy október vége, november eleje, az az idő amikor el lehet kezdeni a procedúrát.

2010. szept. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat most már tisztább a helyzet. Azt tudom hogy am édia mindig foglalkozik ezzel de ők inkább felületesen hiszen kell a hely a bulvárnak :) Meg jobb most így rákészűlni mint az utolsó pillanatban intézni mindent és kapkodni. Ment a pozitív.
2010. szept. 27. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!