Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyan fizet a biztosító?

Hogyan fizet a biztosító?

Figyelt kérdés
Történt egy villámkárunk, kijött a kárszakértő, fényképezett, elment. Nem sokat mondott, csak, hogy kérjünk számlát a saját nevünkre, ezt vigyük be, és majd lesz valami. Sosem volt még károm, úgyhogy érdekelne, hogy kijön a szerelő, kifizetem neki a javítást, és elviszem a számlát, ők meg majd eldöntik, akarnak-e fizetni, vagy nem? Vagy kijön a szerelő, szerel, számlát ad, én meg beviszem, és ők fizetik ki a szerelőt? Nem értem az egészet, és nem szeretnék úgy járni, hogy kifizetem a horribilis(?) javításokat, aztán szétteszik a kezüket, hogy erre nincs keret...

2016. aug. 17. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Villámkárnál nem tudom, hogy hogy van, de szerintem hasonló mint minden más kárnál. Küld a számlaszámra egy összeget. Ha azon belül megoldod akkor nincs több dolgod. Ha azon kívül sikerül akkor áfás számlát kérj a javítótól, a fizetett összegen felüli áfát visszakapod a biztosítótól.
2016. aug. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is így képzeltem el, de elvileg most meg kell csináltatni, és csak utána bevinni a számlát. Ezért nem értem, hogy ezt miért így csinálják, így, ha a szerelő el is kéri a pénzt, és nem a biztosító fizet, akkor akár minuszos is lehet a dolog-akkor meg miért fizetem a drága biztit?
2016. aug. 19. 11:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha elektronikus készülék, akkor meg kell csináltatni, néha előírják, hogy milyen szervizben, mert tudni akarják, tényleg a villám miatt ment-e tönkre, nem volt-e már rossz korábban is.
2016. aug. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 00hory00 ***** válasza:
A legegyszerűbb ha számlára megcsináltatod egy hivatalos szerelőnél, aki számlaképes, majd a számlát beviszed a biztosítódhoz, ezek után pedig várod a pénzt a számládra.
2016. szept. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!