Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Allianz Casco-t, hogy lehet...

Allianz Casco-t, hogy lehet felmondani évfordulóval és érdemes-e felmondani a Casco-t évfordulóval és újra kötni (nagyobb a kedvezmény)?

Figyelt kérdés

Arra irányul a kérdésem, hogy jobban járok -e anyagilag, ha kilépek az Allianzból és megszüntetem a Casco-mat évfordulóval majd újra kötöm?


Amennyiben ez ajánlatos, hogyan tudom felmondani a Casco-t? Köszönöm szépen.



2016. aug. 22. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Simán megteheted minden évben hogy felmondod és váltasz biztosítót. Ugyanoda nem fogják befogadni a szerződésedet valószínűleg, tehát Allianzot nem fogsz tudni kötni felmondás után egyből. Ezért hívják a folyamatot évfordulós VÁLTÁS-nak.
2016. aug. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A felmondást írásban kell megtenni a fordulónap előtt 30 nappal. Addigra be kell érkeznie a biztosítóhoz. Kb. le kell írnod hogy XXXX kötvényszámon nyilvántartott CASCO biztosításodat szeretnéd 'Évfordulós felmondás' miatt felmondani. Név, cím, aláírás.

Arra figyelj hogy a biztosítóhoz beérkezzen a 11. hónap vége előtt. Tehát ne az utolsó napokban küldd. Ajánlott levél vagy fax a legjobb, ha fogadják a faxot akkor az igazolásnak is jó.

2016. aug. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Legalább 30 nappal előtte kell írásban. Hogy megéri-e máshol újrakötni, azt ki tudod számolni kalkulátorokkal. De ha valamelyik másik biztosító jobb díjat mond, mint az Allianz, ezt éppen az allianzos üzletkötőnek jelezheted is, és mondhatod, hogy ha nem ígér alá, akkor váltasz. Lehet, hogy ad neked így engedményt. A casco díja nincs kőbe vésve, mint a kgfb-é, lehet alkudozni a biztosítóval. Ha nem enged, akkor legfeljebb lelépsz.
2016. aug. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
Az elsőnek nincs igaza.Ha felmondod az Allianznál a cascot,mert sokallod az árát,új tarifával kapsz árajánlatot és ha az jobb(legtöbbször jobb)akkor nyugodtan köthetsz az Allianznál újra,mert befogadják a szerződésedet.A cascodat évfordulóra 30 nappal a biztosítási évforduló napjával előtte kell felmondani.Például ha 10.01 az évforduló,akkor a jövő hét közepéig fel kell mondanod.
2016. aug. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ. Hasznosak voltak. A Casco-mat a héten írásban, levélben, felmondtam és feladtam postára. A fax-ra azt mondták, hogy vitás szokott lenni, hogy elfogadják vagy sem, ezért biztosabb postán feladni.

A chat-en keresztül kaptam több ajánlatot az ügyfél-szolgálatostól, és azt mondta amint a rendszerükben látják hogy törlésre került évfordulóval a CASCO-m, akkor megfog keresni és ugyanazt az ajánlatot teszi meg, mint amit a megkeresés napján kalkulált nekem. Ekkor lesz lehetőségem megkötni újból a szerződést. Esetleg van valakinek jó vagy rossz véleménye az Allianz Casco biztosításról? Érdemes őket választani - csak azért kérdezem mert igen drága biztosító. Köszönöm.

2016. aug. 25. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!