Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Társadalombiztosítási járulék...

Társadalombiztosítási járulék elmaradása esetében hogyan kell az elmaradás pontos összegét kiszámolni?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet kiszámolni az elmaradás összegét? Annyit tudok, hogy mindig az aktuális egészségügyi járulék összegével számolnak + jegybanki alapkamat 2x-ének 365-ötöde. De azt nem tudom, hogy a kamatot naponta kell érteni, vagy havonta? A kamat mindig az aktuális hónapra vonatkozik, vagy a jelenlegivel kell számolni, amikor az ember rendezni akarja a tartozást?

2016. szept. 15. 10:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűbb, ha felhívod a NAV-ot és ők forintra pontosan meg fogják mondani, mennyi a tartozásod.
2016. szept. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Megtaláltam a választ:


"Amennyiben a kötelezett a fent megjelölt határidőig a fizetési kötelezettségének nem tesz

eleget, akkor – az Art. 165. § (1)-(2) bekezdései alapján – az esedékesség napját követő

nappal kezdődően késedelmi pótlék kerül felszámításra, melynek mértéke minden naptári nap

után a felszámítás időpontjában érvényes jegybanki alapkamat kétszeresének 365-öd része." A NAV 16T1011-es nyomtatványának leírásában találtam

2016. szept. 15. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!