Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Apukám életbiztosítást kötött...

Internet55 kérdése:

Apukám életbiztosítást kötött magára mikor még kicsi voltam és 13 évig fizette elvileg,4 éve halt meg. Mivel nem sokára 18 leszek így e-mailben felkerestük a biztosítót (5napja) de még nem válaszoltak. Szerintetek létezik ez biztosítás?

Figyelt kérdés
Életbiztosítás

2016. okt. 1. 14:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ha a hitelező kedvezményezett volt, akkor elvehették. Igazából a biztosítás nem része a hagyatéknak, a kedvezményezett kapja.
2016. okt. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Féltestvérem is ott volt de én vagyok elvileg csak én vagyok az aki felveheti majd a pénzt ha van...

18 éves korom elött felvehető valamilyen módon a pénz mert szükségünk van rá nagyon

2016. okt. 4. 19:10
 13/18 anonim ***** válasza:

11-es, erről tudnál valami hivatalosat is linkelni?


a biztosítás is egy örökség, nekem nagyon furcsa, hogy ez nem része a hagyatéknak.

akkor ha valakinek vannak tartozásai, akár több tízmillió, kimentheti úgy a vagyonát, hogy biztosításként befizeti egy biztosítónak?

halála után az örökös lemond az örökségről, azaz a tartozásról.

Az esetleges több milliót, vagy még többet pedig biztosításként felveszi?


Én nem hiszem, hogy a magyar jog ezt hagyná.

Akkor mindenki élne vele.


Tudtommal vagy mindent, vagy semmit.

Ha kell a pénz, akkor kapod a tartozást is.

2016. okt. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Ott voltam én is a tárgyaláson és csak kocsi volt ház stb. de lehet hogy akkor arról is le mondtunk?
2016. okt. 4. 19:29
 15/18 anonim ***** válasza:
írok ki erről egy külön kérdést, hogy a biztosítás beleszámít-e az örökségbe.
2016. okt. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A biztosítás csak akkor része a hagyatéknak, ha nincs kedvezményezettje. Ha van megadva kedvezményezett, akkor kikerül a hagyatékból. Pl. megteszi valaki kedvezményezettnek a szomszéd kislányt, mert az sokat segített neki az utolsó éveiben szemben a külföldön élő gyerekeivel, akkor a biztosítást a szomszéd kislány kapja, és a törvényes örökösök nem látnak belőle egy vasat sem.


Lehetett hitelfedezeti is az életbiztosítás, és a bank a kedvezményezett, akkor a hitelt törleszthették belőle. Ez sem kizárt. Ha bekerült a hagyatékba a többi hagyatéki elemmel együtt, mert nem volt megadva kedvezményezett, akkor viszont a kérdező lemondhatott a biztosításról az örökséggel együtt.

2016. okt. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Most olvastam neten és nem számit bele a hagyatékba az oldal szerint... de ha előbb kiveszük akkor a gyámhatóság számláján lesz ami rossz kamatozású és engedély kell a felhasználáshoz szóval akkor levonják a pénz egy részét és még ők is döntik el hogy mire költhetjük és mire nem vagy mi?
2016. okt. 4. 20:11
 18/18 A kérdező kommentje:
Már biztos hogy kifizetik,köszönöm a válaszokat :D, de lenne még egy kérdésem: visszavásárlást szeretnénk már küldtük is a nyomtatványokat és hogy mennyi idő mire kifizetik az összeget mert fontos lenne mihamarabb megkapni, 2-3hét?
2016. dec. 26. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!