Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha van a számítógépemben egy...

Ha van a számítógépemben egy videókártya amit 2012-ben vettem 85 ezer Ft-ért, és ez meghibásodik és javíthatatlan akkor a biztosító most köteles kifizetni egy 85 ezer forintos kártyát?

Figyelt kérdés
Persze tegyük fel, hogy minden követelésem jogos és a biztosító beleegyezett a kártérítésbe! Akkor egy ugyan ilyen szintű kártyát fog venni ami a mostani középkategória (50 000 ft) vagy egy szintén felsőkategóriás 85 000 fo-os kártyát?

2016. okt. 8. 13:19
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az értékvesztésnek megfelelő összeget fog fizetni. Nem fog venni semmit, pénzt ad. Nem tudom milyen kártya került 2012-ben 85000-be, de az ma 20-30000 körülit érhet (7870? GT670?).
2016. okt. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A biztosítási szerződésedben biztosan benne van az értékvesztés. Amikor én nézegettem ilyesmit tavaly, számítógépre és mobiltelefonra havi 2,5%-os értékvesztést, egyéb műszaki cikkre havi 1%-ost számolt volna el a biztosító.
2016. okt. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy külön a számítógépedre kötöttél biztosítást. De ha mégis, akkor egy hasonló tudású kártyával kellene kárpótoljon, beszámítva a 4 év használatot, azaz hasonló processzora és hasonló memóriája kell legyen. Nem az ára, hanem a tudása számít. Szóval szerintem ez most a biztosító számára kb. 5-10 ezer forintot jelentene.


[A 2 éve 190 ezer forintért vásárolt okostelefonomat jelenleg újonnan 70 ezer forintért árulják. Azt amit használtam is 2 évig, talán 20 ezer forintért vennék meg.]

2016. okt. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy 11 éves videokártya jelenlegi forgalmi értéke nagyjából 0 forint, pontosan ennyit fog a biztosító téríteni, ha kötöttél specifikusan erre a kártyára biztosítást.
2023. febr. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk amikor ez a kérdés kikerült akkor még csak négyéves volt az a videokártya. 🙂
2023. febr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!