Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Tanár elvette a mobilom és...

Traktor22 kérdése:

Tanár elvette a mobilom és megtartja egy hétig. Jogos ez? Csinálhatok valamit?

Figyelt kérdés

hétfőn szünetben képeket mutogattam másoknak, erre elvette a mobilom és csak pénteken akarja vissza adni... Jogos ez ??

Hívjam rá a rendőrséget?? Vagy mit csináljak?


2010. ápr. 27. 21:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Vagy nem szünetben mutogattad, vagy olyan érdekesek a képek, hogy ezt nézegeti péntekig.

Kapcsold ki a telefonod ha suliban vagy.

2010. ápr. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel lopásért!
2010. ápr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

A történethez magához nem szólnék, de ez nem lopás..

Lopás esetén általában nem ismert az elkövető, és örökre tulajdonítja el szándéka szerint.

Itt ismert az elkövető, és tudni, mikor adja vissza, nem??

Jogtalan használat inkább, bár nem bizonyítható, hogy használja..

2010. ápr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrségen körberöhögnének...


Valami hiányzik még a sztoridból. Pld. hogy miért vette el? Mert amit leírtál, azért nem szokták.

2010. ápr. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen én is kíváncsi lennék a hiányzó részekre.

Vagy a képek gázosak, vagy nem szünetben történt a dolog.

2010. ápr. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
nem is..... szünetbe volt és az osztályról készített fotókat mutogattam... azaz teljesen normális képek!
2010. ápr. 27. 23:35
 7/18 A kérdező kommentje:
amúgy nem lopás hanem akkor már rablás hisz kényszerített :D
2010. ápr. 27. 23:39
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

A tanár nem veheti el a mobilodat!!!

Szólj a szüleidnek és ők menjenek be a suliba panaszt tenni!


A mobil (többek között) azért van nálad, hogy a szüleiddel gyorsan fel tudd venni a kapcsolatot, ha pl. lekésed a buszt, vonatot vagy bajba kerülsz...


Ha az óra alatt játszik a diák a mobiljával, akkor a tanár max. intőt adhat neki és óra végéig az asztalára tetetheti a telefont, de óra végén köteles visszaadni!!!


A gyerekeim iskolájában volt olyan, hogy némelyik tanár óra elején a mobilokat egy kisasztalra tetette, csak óra végén kaphatták vissza a diákok. (Ez jogos volt, mert óra alatt a mobilokkal szórakoztak a kölkök.)


De több napra?!

Ez teljesen szabálytalan és jogtalan!


A szüleid akár írásbeli panaszt is tehetnek az iskolaigazgatónál! (Telefon hiányában nem tudnak elérni téged, te sem őket ha baj lenne vagy váratlan esemény.)


Azért meg külön megbüntethetik a tanárt, ha a szünetben használtad a mobilod (semmi oka nem volt, hogy elvegye)!


Ne hagyjátok ennyiben, a szüleidnek szólj azonnal!!!

2010. ápr. 28. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Ha valóbban szünetben használtad szólj a szüleidnek és jelentség az igazgató felé illetve a munkaügyi bíróságon. 99% hogy megrovásban részesül ha....tényleg szünetben használtad. Ha viszont órán használtad akkor elveheti de csak a kicsengetésig. Azt nem viheti sem a tanári se haza...
2010. ápr. 28. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Elveheti amennyiben órán használtad, minimum nap végén köteles visszaadni. Elméletileg el sem vehetné. Bent van a házirendben hogy iskolában tilos a mobiltelefont bekapcsolt állapotban hagyni, bár nem tudom ez a szünetekre is vonatkozik-e. Én a helyedbe szólnék szüleimnek. 19 éves voltam amikor az idióta tanárom elvette a telefonom és hogy ő aztán már nem adja vissza. Megyek oda nap végén hogy akkor kérem szépen a telefont. Ááá,ő mondta hogy nem adja vissza. Szóltam fateromnak aztán úgy leosztotta hogy mi az hogy elveszi a gyerek telefonját, hogy a kedves tanárnő akkor sem szólt már semmit, ha eseleg órán a kezemben volt.
2010. ápr. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!