Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Szülő 20 éve fizetett balesetb...

Brain Storming kérdése:

Szülő 20 éve fizetett balesetbiztosításra fizetnek az egyetlen örökösnek, ha betegség következtében halálozik el a biztosított?

Figyelt kérdés
Az egyik jónevű M.o.-i biztósínál van ez a biztosítás, és a biztosított halálesete után a biztosító csak bekérte a biztosítottal kapcsolatos dokumentumokat, de semmilyen tájékoztatást nem adtak arról, hogy a kedvezményezettnek (az elhunyt biztosított egyetlen gyermekének) járna-e bármi az addig befizetett összeg után. Jól gondolom, hogy ebben az esetben ez tkp. a szerződés megszűnését, "felbontását" jelenti, így a kedvezményezettnek valamennyit fel kellene tudnia venni a befizetett összegből. Tudom, nem "biztosítási" esemény történt, de a biztosítási szerződéseknél mindig van felvehető összeg. Sajnos régen volt ilyen esetem (én a lejárt életbiztosítási összegemet vettem fel, nagynehezen, tudom, hogy a biztosítók, ha csak lehet igyekeznek kibújni a kifizetések alól.)

2017. máj. 2. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Benne van a nevében: balesetbiztosítás. Ez 99,999999%-ban, sőt, 100%-ban baleset esetén fizet.
2017. máj. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség: "Tudom, nem "biztosítási" esemény történt, de a biztosítási szerződéseknél mindig van felvehető összeg."


A biztosítónak a kockázatban állásért fizetsz, bizonyos életbiztosításoknak van lejárati összege, ez nem tűnik annak.

2017. máj. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Farkas999 ***** válasza:
52%
Meg kell nézni a szerződési ajánlatot, feltételeket. 20 évvel ezelőtt nagyon sokféle vegyes konstrukció volt. Ha megírod a termék nevét és a kötés pontos idejét, megnézem Neked.
2017. máj. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!