Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Milyen lakasbiztosjtast...

Milyen lakasbiztosjtast ajanlotok ebtartással? Es milyet nem?

Figyelt kérdés
Tehat ha a kutya sulyos beteg, az allatorvosi kezelest elvileg kifizeti a biztosito.

2016. aug. 25. 01:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Uniqa

Groupama

Aegon


asszem csak ezeknek van. a többi függ a kutya korától, fajtájától, stb...


de ne ez legyen a lakásbiztosítás kiválasztásánál a döntő szempont.

2016. aug. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ne a kutyához válassz biztosítást szerintem sem. Köthető egyébként kisállat-biztosítás lakásbiztosítástól függetlenül is.


Ez a nem túl hasznos biztosítás egyébként miért ennyire fontos neked, ha lehetek indiszkrét? Kb. kezelésenként maximum néhány tízezer forintot fizetnek, és kizárják az összes meglévő, öröklődő, adott fajtára jellemző betegséget. Sokszor van önrész is. Oltásokra, ivartalanításra stb. egyik sem fizet. Szóval fizetsz havonta 500-1000 forintot egy biztosításra, aminél van 10 ezres önrész, és fizet maximum 20-50 ezer forintot, ha a kutyádat elüti egy autó, vagy beszed egy előre nem látható betegséget. Erre készülj.

2016. aug. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez saját tapasztalat?
2016. aug. 30. 14:22
 4/10 anonim ***** válasza:
Olvasd el a biztosítási feltételeket, és meglátod. Nekem nincs kutyám. Amúgy miért pont a kutyára kellene neked biztosítás? Egy kutya orvosi kezelésének az értéke lófütty az ingatlanhoz és a benne lévő ingóságokhoz képest.
2016. aug. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mert több az esélye, hogy a kutyát orvoshoz kell vinni. Pl most 30000 Ft-ot fizettem ki egy kutyára, bár igaz, nincs oltása még, így nem fizetne egy biztosító sem... A másik kutyánkra 140000 Ft-ot kellett gerincműtétre fizetni.
2016. aug. 30. 14:37
 6/10 anonim ***** válasza:

A biztosító kockázatközösséget épít, és váratlan kockázatokra vállal fedezetet. Biztosan bekövetkező eseményekre, vagy szinte biztosra vehetőkre nem.


Meglévő betegségre nem fizetnek, örökletesre nem fizetnek, oltásra nem fizetnek, fajtára jellemző betegségekre nem fizetnek, ivartalanításra nem fizetnek. Nagyon sok a kizárás.

Amire fizetek: baleset, kivéve ha szándékosan okozták a sérülést, de a súlyos gondatlanságot is kizárhatják. Pl. ha részegen elütötted a kutyádat.


Fizetnek akkor is, ha valamilyen VÁRATLAN betegség érte a kutyát, fertőzés pl. De egy elhízásból eredő betegség, cukorbaj stb. már kizárható, ki is zárják.


A térítésnek pedig limitje van, ha jól tudom, még a legextrább biztosítások sem fizetnek többet alkalmanként 50 ezer forintnál, és van önrész is.


Jó ez a biztosítás, ha a kutyád belelép egy üvegcserépbe, és varrni kell a lábát, ha elkapja egy háromszor akkora kutya, és műteni kell a sebet, varrni kell. Akkor is jó, ha összeszed egy betegséget, ami ellen nem kellett volna oltani stb. De ennyi. És az első 10 ezer forintot akkor is neked kell kifizetni a dokinál, olyan helyre pedig nem viheted, ahol okosba, számla nélkül olcsóbban ellátják.

2016. aug. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor nem gerjedek rá a témára annyira, szemetek ezek a biztosítók. Lakásbiztosítást azt mindenesetre kötni fogok, és ha van hozzá olcsón állatbiztosítás, akkor azt is kérni fogom.


Köszi a segítségeket!

2016. aug. 31. 11:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem szemetek, csak nem akarnak csodbe menni. Lehetne csinalni biztositast, ami minden ilyenre fizet, csak annak az eves dija is annyi lenne, hogy fedezze a karteriteseket, adokat es egyeb ktg-eket. Pl. evi 200 ezer/ 500 ezer/1 millio forint. Nem pedig par ezer Ft evente.
2016. aug. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azért olvastam ezt-azt a biztosítókról, hogy némelyik mennyire nem fizet semmit, csalnak, hogy ne kelljen kifizetni a kárt. Ezt a posta biztosítóról olvastam egyébként.
2016. aug. 31. 12:22
 10/10 anonim ***** válasza:

Vannak szerződések, vannak törvények és egy elég szigorú MNB, amelyik felügyeli a szektort. Ha szerződés szerint jár kártérítés, akkor fizetnek. Az más kérdés, hogy óvatosak, mert sok a biztosítási csalás.

Azért hallottam sztorikat luxus Merciről, amit egy olyan udvarból loptak el, amelynek a kerítésén be sem fért. Vagy sok százezres plazmatévékárról, amit állítólag a villámcsapás tönkre tett. Aztán a biztosító szervizbe küldte, és kiderült, ki van szerelve a belseje...


Franciaországban állítólag bevett szokás, hogy a lepukkantabb, megtörtebb használt autót nem adják el, hanem inkább felgyújtják egy tüntetésen, mert a biztosító cascóra többet fizet. A bevándorlók meg gyakran gyújtogatnak... Szóval megy az ügyeskedés mindkét oldalon. Normál esetben szerintem fizet egy biztosító, nekem még rossz tapasztalatom nem volt.

2016. aug. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!