Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Unit-linked befektetési...

Unit-linked befektetési életbiztositásom szeretném felmondani az első havi befizetésem után, de a biztositó erre csak akkor hajlandó ha kifizetem a 10 éves szerződés teljes költségeit ami több százezer Ft. Szerintetek ez jogszerű és igazságos?

Figyelt kérdés
Amennyiben nem tudom tovább vállalni a havi befizetéseimet, abban az esetben a biztositó birósági úton hajtsa be rajtam az összeget, amit persze nem szeretnék.

#életbiztosítás #befektetés #unit linked #megszűntetés felmondás
2017. máj. 5. 20:13
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Remélem igazad van. Holnap megyek a kaposvári irodájukba és megpróbálom felmondani a szerződést. Aztán majd közlöm hogy sikerült e megegyeznem velük. Egyik munkatársuk közölte velem telefonon hogy az első évben nem lehet felmondani,de én azért megpróbálom.
2017. máj. 9. 10:08
 12/13 anonim ***** válasza:
Szia, lehet, már "megjártad a hadak útját", de azért még írok: attól, hogy kifutottál a 30 napos határidőből, még díjnemfizetéssel meg tudod szüntetni a biztosításodat. Illetve.. mivel TE lakástakarékot szerettél volna, és a végén egy UL életbiztosítást kaptál, igencsak nagy hibát vétett az üzletkötő. Törvény szabályozza azt is, hogy csak és kizárólag igény alapon lehet "értékesíteni" a termékeket. Mondjuk... azt bárhogy ki tölthette az üzletkötőd... sajnálom, hogy így jártál.. az ilyen emberek miatt van ilyen rossz híre ennek a szakmának..
2017. máj. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A díjnemfizetés esetén leszállítják a díjat a minimumra, de nem szűnik meg a szerződés. Viszont biztosan el lehet állni a szerződéstől és amit te mondassz, hogy 60 oldal az a szerződés. A kötvény mindösszesen 1 oldal és postán jön. Egyébként, ha 10 éven túl szeretnéd a lakást, akkor nem biztos, hogy rossz az UL. Itt minden az időtávtól függ. Az ltp max 10 év ha utána tudsz lakást venni akkor az jobb ha nem akkor ul.
2017. jún. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!