Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Pici koccanásból lehet nagy...

Pici koccanásból lehet nagy kártérítés?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hónapja egy parkolóban, tolatás közben neki koccantunk egy másik autónak. A sérülés minimális horpadás. Évforduló miatt fel akarjuk mondani a szerződést és most látjuk, hogy a bonus-malus kettővel lejjebb van és az éves kötelezőt jövőre 48e Ft-al magasabbra kalkulálja ki a biztosító.

Az ügyben eddig még semilyen értesítést nem kaptunk.

Lehetséges, hogy kicsi koccanásra ilyen nagy összeget fizetnek. Egy ismerősünk hasonlóan járt, ő volt a sértett és semmit nem fizetett nekik a biztosító. Mitől függ, hogy kinek mennyit fizetnek?



2017. máj. 12. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Mekkora összeget fizetett ki a biztosító a másik félnek? Ha azt kifizetitek, akkor elméletileg nem romlik a bonus-malus fokozatotok.
2017. máj. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mennyit fizetett. Még nem kaptunk semilyen tájékoztatást az ügyben. A kifizetés előtt nem kellett volna minket értesítni a fejleményekről??
2017. máj. 12. 16:15
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Legfeljebb kifizetés után, de kellene. Nálunk egyszer úgy volt, hogy küldtek egy csekket, amit ha befizetünk, akkor nem romlik a fokozatunk.
2017. máj. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Ahogy előttem írják.


Illetve attól függ minek koccansz neki. Kollégámnak utolsó ilyen "koccanásból" tolatóradar és kamera csere + hátsó lökös csere + fényezés lett (mert ugye az műanyag, nem lehet kikalapálni).


Új autó, márkaszervízben ez a manőver fél misi. Ha az én új autómnak "koccannának" így neki én is teljes cserét kérnék a márkaszervíztől.

2017. máj. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

#4 Valahol volt is róla cikk, hogy olcsóbb, mintha újat veszel, és van hogy egyszerűbb is. Állítólag darabokból is össze tudják rakni, nem feltétlenül ez a cég. :)


[link]

2017. máj. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, csak amikor én vagyok a vétlen fél és a biztosító felteszi a kérdést, hogy mi legyen, csere újra márkaszervízben (így nincs értékvesztés majd eladásnál) vagy álljunk neki legózni - szerinted nehéz döntés lesz?
2017. máj. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
#6 nyilván, csak jó ha tudod, hogy van ilyen is, hátha egyszer jól jön. ;)
2017. máj. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
79%

Ha 2 hónapja történt, akkor még nem biztos, hogy minden lezárult az üggyel kapcsolatban. A végén mindenképp küldenie kéne a biztosítónak egy levelet, hogy ő kifizetett X összegű kártérítést, és megkérdez, hogy te ezt kifizeted a biztosítónak és nem változik a bónuszbesorolásod, vagy bónusz -2.

Amúgy annak, hogy mennyit fizet ki a biztosító (pl 10 ezret vagy 10 milliót) nincs köze a következő évi biztosítási díjnak. Viszont elveszthetsz miatta kedvezményeket (pl van biztosító, ahol van balesetmentességi kedvezmény, akár úgy is, hogy minél több év, annál nagyobb kedvezmény). De más miatt is változhat a díj (korod miatt, lakhelyváltozás, felnőtt a gyerek, stb). Érdemes megnézni egy összehasonlító oldalon, hogy mennyi lenne más biztosítónál a díj (pl netrisk.hu, biztositas.hu, stb). 48 ezer vátozásnak rengeteg, de még díjnak is sok (persze ha budapesti/nagyobb városi vagy és fiatal, akkor érthető).

2017. máj. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Pénteken kaptuk meg a biztosító levelét: 85eFt-ot fizetett.

Nekünk van fotónk a sértett sérüléséről. Esetleg ilyenkor meg lehet nézni a Biztosítóban, hogy a másik fél mit nyújtott be? Ugyanazt a sérülést dokumentálták-e?

2017. máj. 15. 08:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, még lehet. Én voltam már biztosítónál így, ott meg is bukott az ember, hogy nem valós sérüléseket akart biztositozni.
2017. máj. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!