Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A magán egészségbiztosítás...

A magán egészségbiztosítás hogy működik? A biztosító fizeti a magánkórházat?

Figyelt kérdés

Szeretnék biztosítást kötni, nem tudom ez így mûködik-e.

Olyat szeretnék ami nem csak Magyarországra terjed ki, és ha baleset vagy betegség ér, akkor tudjak a biztosító által fedezett magánintézménybe menni.

Van ilyen? Mindenhol csak azt látom hogy ilyen olyan balesetnél mennyit fizet a biztosító (pl. Kéztörés 10.000 Ft), de szó sincs magánkórházi ellátásról.

25 éves, egészséges vagyok - gondolom ez számít.


2017. okt. 22. 07:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ilyen biztosítás létezik-e, amit te írsz.

Nekem olyan betegségbiztosításom van, hogy ha bármilyen betegség miatt műteni kell, kórházba kerülök (ez nem baleset biztosítás, tehát nem baleset miatt bekövetkezett kórházi tartózkodásra, vagy műtétre vonatkozik), akkor fizet a műtétre, illetve a kórházi napokra, illetve gyógyulási támogatást is, amikor is itthon lábadozok.

2017. okt. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Magànkórhàzba akarsz menni, azèrt minden esetben te fizetsz. Nincs olyan biztosìtó, amely a luxus igènyeidet finanszìrozza.
2017. okt. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Van ilyen, nekünk pl. a cégnél minden munkavállaló biztosított lényegében kafetéria keretében. Ez nálunk azt jelenti, hogy mehetsz járó- és fekvőbeteg ellátásra is, van néhány kivételes kezelés, amire nem vonatkozik, de a legtöbbre igen.


Ugyanilyet lehet kötni teljesen magánúton is, szerződsz egy ellátóval, és fizeted a havidíjat. Ilyen esetben a díj általában függ a kortól, illetve megelőző vizsgálatokat is végeznek, lehet várakozási idő, stb.

2017. okt. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves második, nem luxus igényeim vannak.

A TB nem fedez mindent, és amit fedez, azt sem egy magánkórházi színvonalon.... (ami persze nem is várható el, de semmiképp sem szeretnék megalázó helyzetbe kerülni, ha egyszer olyan történne velem, es például a nõvéreknek könyörögni kelljen hogy fürdessenek le, vagy épp pelenkát raknának fel, mert nincs elég nõvér - ezt pont ma hallottam)


Nálunk nincsenek "igazi" magánkórházak, pl. Fizioterápiás ellátásra, ahol nyugat Europai színvonalú kezelést lehet igénybe venni, ezért is írtam hogy olyat keresek ami külföldi országra is kiterjed.

Egy másik ismerõsnek nem volt ilyen biztosítása, és hónapok óta egy külföldi magánkórházban kezelik, ami milliókba kerül havonta.

2017. okt. 22. 10:23
 5/8 anonim ***** válasza:
2017. okt. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem olyanom van, ami 20 rettegett betegség esetén fizet többmillió forintot, illetve nekem eurósom van. Ezzel meg ha neadjIsten ilyen történik, akkor ott fizetem a kezeléseket, ahol célszerű, akár külföldön. Tudom, ez nem pont az, amit kérdeztél, de talán számodra is érdekes lehet. Ja, és ez egyben megtakarítás is, tehát ha nem történik betegség, akkor a futamidő végén akkor is fizet, a felhalmozódott nyereséggel együtt.
2017. okt. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xswerdy ***** válasza:
na itt az első probléma a külföld. A maán egészségbiztosítást jól összefoglalja a belinkelt kiszámoló cikk. Ezek külföldön viszont nem fizetnek. Ha hosszútávon külföldön élsz, keress ottani biztosítót. Amúgy meg köss utazási biztosítást, akár bérlet-szerűt, ami egy évig minden utazásodnál fedezi az egészségügyi ellátást.
2017. okt. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van ilyen,az allianznál van nekem,orvosi ellátásra szóló kiegészítő fedezet.De én úgy tudom hogy külföldre nem érvényes,de azért utánanézek.
2017. okt. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!