Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Lehet valakire életbiztosítást...

Lehet valakire életbiztosítást kötni anélkül, hogy az illető megtudná, vagy csak a ő tudtával és beleegyezésével lehet?!

Figyelt kérdés
2015. okt. 29. 13:10
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ő a biztosított, így alá kell írnia a biztosítási ajánlatot. Tehát megtudja.
2015. okt. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

és ha a biztosított 2 éves? ;)


nem kell tudnia róla, de a kedvezményezett ez esetben csak a biztosított örököse lehet.

2015. okt. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

1. vagyok.

Általánosságban nem lehet kötni, hogy ne tudjon róla. Persze, vannak kivételek, tudok én is mondani egyet-kettőt még. A biztosított sok szerződésnél épp azért nem lehet 18 alatti személy, mert nem lenne jogképes.

2015. okt. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

amire Te gondolsz, az a cselekvőképes.


azért még kíváncsi vagyok azokra a kivételekre :)

2015. okt. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Elképzelhetőnek tartom, mégpedig ügyvédi záradék, csatolmány által.
2015. nov. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
és mit záradékolna le egy ügyvéd?
2015. nov. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ki akarsz nyírni valakit a biztosításért?
2015. nov. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A mai helyzetet nem ismerem elég alaposan, de 10 éve kötöttem egy életbiztosítást. Orvosi állapotfelmérésre kellett mennem, hogy az egészségi állapotomnak megfelelő kockázati osztályba soroljanak, és annak megfelelő díjat fizessek. Azaz ha mindenféle betegségem lett volna, illetve a vérképem stb alapján kockázatos lettem volna, akkor elképzelhető, hogy tripla díjat kellett volna fizetnem.

Szóval szerintem egészen valószínűtlen úgy életbiztosítást kötni, hogy a biztosított ne tudjon róla...

2015. nov. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Dudok Andrásné ***** válasza:
Én a fiamnak kötöttem 20 éves korában nem tudott róla szülinapi ajándék volta. A nevemre és ő a kedvezményezett. Most telik 10 évre volt.Épp lakásvásárlásban gondolkodik!
2015. nov. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. nov. 3. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!