Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyha saját kisvállalkozás a...

Hogyha saját kisvállalkozás a kezdünk a parommal és napi bejelentéssel szeretnénk alkalmazni MAGUNKAT, jár a TB?

Figyelt kérdés

Tehát az édesanyjától a nevére veszi a kocsmát . Neki 6oras bejelentése lenne, nekem viszont napi, hogyha jár a társadalombiztosítás melle.

De ha nem is jár akkor is olcsóbban ússzuk meg hogyha napi bejelentés (napi 1000) plusz magam után fizetem a TB-t, mintha havi 49.000Ft-ot kene fizetnem csak a bejelentés miatt.


2018. febr. 15. 14:53
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Utolsónak Koszonom a választ!

Utolsó előttinek meg szeretnek felvilagositast kapni. Ez egy működő bt volt. Tönkre ment mert az édesanyja vitte és belefáradt a sok alkoholistába . Ezért írtam hogy “futtatjuk fel”

Azért kertem segítséget mert érdekelnek ezek a dolgok, nyilván nem én intezem a nulla tudásommal ezt, de érdekelt mi merre hány méter .

Van esetleg bármi saját vállalkozásod hogy ilyet írsz nekem h na ezek miatt mennek tönkre a vállalkozások ?:))

2018. febr. 16. 11:34
 12/14 anonim ***** válasza:

"Van esetleg bármi saját vállalkozásod hogy ilyet írsz nekem h na ezek miatt mennek tönkre a vállalkozások ?:))"


Nem értem, min akadtál ki? Megállapítottam egy tényt, hogy a magas adóterhek miatt mennek tönkre a kisvállalkozások - szerintem elég érthető volt, hiszen még be is idéztem, amihez csatoltam a mondanivalómat.

És hidd el, nem akarok rosszat: teljesen pontosan értem, hogy olyan jogviszonyt akartok, amivel a TB is megoldódik - ezért írtam, hogy az egyszerűsített foglalkoztatás nem keletkeztet biztosítást, ráadásul kevesebbet lehet vele dolgozni. Ha egyszerűsített foglalkoztatásban lennétek, akkor se táppénz, se álláskeresési támogatás nem jár, ha valami miatt nem tudtok dolgozni.

Értem én, hogy Bak Norbi a munkaadó oldaláról "nyomatja" az egyszerűsített foglalkoztatást, de az a Ti esetetekben nem biztos, hogy jó lenne.


És igen, van vállalkozásom, de én nem mentem csődbe - HÁLA ISTENNEK! - ezzel szemben nap mint nap látok a környékemen becsődölni boltokat (Bp, belváros)

2018. febr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Azért irtam, hogy munkanélkülibe regisztráljanak be és amellett legyen efo amig fejlesztik.l a vállalkozást.


Épp azért, mert mint irta a közterheket ők viselnék.


A járulékot, a bevételből kell kitermelniük.


Ez okból kifolyólag nem kéne 2*48.000 havi kiadas ha elég 30.000 is.Igy marad havi 66.000 az már akár a berleti dijat kifutja.Emellett miután letelik a 90 nap az anyuka kiveheti őket támogatottként 3 vagy 6 hónapra igy ott jarnak hogy nincs teljes összegű járulékfizetés egy évben 9 hónapig míg, felfut az üzlet.


utána viszont 3 -6 hónapig állományban kell -öket tartani .igy jövő év elején újra lehet akár efozni is velük, vagy ha kitermeli akkor bejelenteni -öket.


2. vagy beadhatják ( csak nem kocsma profillal )2*2 millió + 6 havi bér és járulék támogatásban vissza nem térítendőre azt hogy ők is kft tagok lesznek.Abbol meg nyithatnak másik üzletet is akár ami eltartja -öket 3 évig a fenntartási idő alatt.


Ezért célszerű mindent számba venni forrás tervezéskor és igen, nem fejest ugrani a magas költségekbe az elején az inkompetencia hiánya miatt, ami a valódi ok inkább a csődhöz.


Részben emiatt is nő az efosok száma drasztikusan a bejelentettel szemben és legalisabb ut mint a reszmunkaido totál összehangolhatatlan jelenléti iv és pl egy navos próbavásárlás tény adatai kapcsán megmutatkozó anomáliában.

2018. febr. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
+ azért munkavállalói oldalról sem kérdőjelezte meg a 4 alkalmazott közül nálam egy sem, hogy megéri e a 7.000 ft-os eü hozzájárulást fizetni, havi 110-120.000 Ft adómentes jövedelemből ( plusz esetleg álláskeresési járadékból, vagy más helyen végezett efo melletti fizetéssel akár nettó havi 200.000-ből inkább öngondoskodásba gondolkodnak jellemzően ) , vagy inkább ahogy írja a kérdező is a nettó 60-70.000 Ft-al beéri, és fizessek inkább 50.000 Ft járulékot azért, hogy legyen részmunkaidőben biztosítva, ami után kap egy minimális részösszeget, mert a minimálbért sem éri el, ha egyáltalán kap majd valaha nyugdíjat.. Ez a jelenlegi munkavállalói hozzáállás is. Bejelentett, akár támogatott munkaerőt nehezebb találni, míg az efora túljelentkezés van 1-2 napon belül jellemzően álláshirdetéskor vendéglátásban.
2018. febr. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!