Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ma kötök egy nyugdíjbiztosítás...

Ma kötök egy nyugdíjbiztosítást, és a pénzügyi tanácsadóval egy kávézóban találkozok, ilyenkor mindenki fizeti a saját fogyasztását?

Figyelt kérdés

2018. máj. 23. 08:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mit kötöttél végül?

Az allianz az egyetlen, ami feltételesen ajánlható, a többi mind leves. Egy NYESZ-en ugyanúgy fektethetsz befektetési alapokba, csak nem 10 közül választhatsz. A nyugdíjbiztosításokat egy tbsz is elveri, akkorák az éves költségek átlagban, hogy a 20% állami támogatás sem fogja ellensúlyozni hosszú távon.

2018. jún. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ez az utolsó válsz úgy hangzott, mintha csak nagy költséges és csak befektetési egységekhez kötött nyugdíjbiztosítások lennêne, pedig nem! Van még olyan, ahol biztonságosan is lehet szêp nyereséget elérni.
2018. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Ez az utolsó válsz úgy hangzott, mintha csak nagy költséges és csak befektetési egységekhez kötött nyugdíjbiztosítások lennêne, pedig nem! Van még olyan, ahol biztonságosan is lehet szêp nyereséget elérni."


Ha a garantált 2%-os nyugbiztekre gondolsz, akkor azt nem gondolnám szép nyereségnek. Ilyenkor a biztosítóknak muszáj arra játszaniuk, hogy a 2% mindig meglegyen, ezért úgy kell portfóliót kialakítaniuk, mint a tőkevédett alapok esetében, azaz vesznek annyi állampapírt, amivel megvan a 2%, a maradékot meg kockáztatják. Én ezt max akkor gondolnám bevállalhatónak, ha inflációnyit garantálnának. A 2% + a biztosító jóindulata és szerencséje nekem kevés.

2018. dec. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Ha a garantált 2%-os nyugbiztekre gondolsz, akkor azt nem gondolnám szép nyereségnek. Ilyenkor a biztosítóknak muszáj arra játszaniuk, hogy a 2% mindig meglegyen, ezért úgy kell portfóliót kialakítaniuk, mint a tőkevédett alapok esetében, azaz vesznek annyi állampapírt, amivel megvan a 2%, a maradékot meg kockáztatják. Én ezt max akkor gondolnám bevállalhatónak, ha inflációnyit garantálnának. A 2% + a biztosító jóindulata és szerencséje nekem kevés."

Nem, nem arra gondolok, mivel egyáltalán NEM UL, tehát befektetési egységekhez kötött nyugdíjbiztiről beszélek/ajánlok!

2018. dec. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Melyikről? Én a hagyományos garantált kamatost ismerem és az ul-t.
2018. dec. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!