Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Balesetbiztosítás? Hol?

Balesetbiztosítás? Hol?

Figyelt kérdés
Melyik biztosítónál volna érdemes balesetbiztosítást kötni?

2018. szept. 9. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Ez elég aluldefiniált kérdés. Pontosan milyen biztosítást szeretnél? Milyen eseményekre? Mekkora értékben?


A baleset biztosítás alapvetően baleseti halálra fizet, de változatok vannak a rokkantságtól a műtéteken át a "rettegett betegségekig". Viszont jellemzően nem vagy alig fizetnek nem baleseti halálra és egyáltalán nem betegség miatti keresőképtelenségre.


Nekem a UNIQUA-nál van baleset biztosításom, egy közvetítő ügynökön keresztül kötöttem (három betűs, O-s cég) és azért azt választottam, mert a kívánt összegre az volt a legolcsóbb. De ennek 3 éve ha a legjobb ajánlatot keresed, nincs más választásod, mint felkeresni az online kalkulátorokat és a közvetítőket.

2018. szept. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Lényegében amit írtál: Halál, baleseti rokkantság, kórházi ellátás (?)stb.

Igazság szerint fogalmam sincs milyen lehetőségek vannak.

2018. szept. 9. 18:13
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Ok, szóval alapvetően kétféle van:


Kockázati életbiztosítás: ez halálra (esetleg rokkantságra) fizet egy összeget, függetlenül attól, mi történt veled. Vannak kizáró okok, pl. terrorcselekmény, de alapvetően ez kell neked, ha most szeretnél felvenni egy 20 éves hitelt és van családod.

Ennek az ára erősen nő a korral (mert minél idősebb vagy, annál nagyobb az esélye, hogy elvisz valami).


Baleset biztosítás: ez fizet baleseti halálra, rokkantságra, csonttörésre, műtétre, hasonlóra. Hitel mellé ez sem árt, ha van, mert ha egy baleset miatt nem halsz meg, nem is rokkansz le, de kórházban fekszel egy hónapig, akkor lesz belőle pénzed.


Vannak még más lehetőségek (pl. keresőképtelenségi biztosítás), de ezek nekem nem jöttek be.


Ha már 35 felett vagy, és komolyabb összegekben gondolkodsz, akkor az egyik legjobb ajánlat a kiszamolo csoportos életbiztosítása:

[link]


Ha még alatta, akkor mazsolázni kell az ajánlatokat. Nekem UNIQUA baleset és Signal kockázati életbiztosításom van, de még nem vagyok 30, így elég olcsón kapom a kockaéletet.


Amit kerülj, az a befektetéssel kombinált életbiztosítás. Ne. Tényleg ne.

2018. szept. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, elég korrekt. Egyébiránt olvasom a kiszámolót. Úgy rémlik, hogy ezt Miklós olyan embereknek ajánlotta, akik családfenntartók. Család nélküli, 30 alatti férfi vagyok.
2018. szept. 11. 19:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az nem pálya.


Ha nincs családod és másnak sem akarsz örökül hagyni semmit, akkor kockázati életbiztosítás nem kell, legfeljebb baleseti. Abból vannak "szingli" termékek is, amik olcsóbbak, cserébe ha meghalsz, max a temetésre valót fizeti ki.


Igazából érdemes lehet felkeresni pár tanácsadó céget (ügynököt vagy hiénát, ki hogy hívja). Ők egyben látnak sok ajánlatot, persze nem biztos, hogy csak a te javadat nézik és nem akarnak majd rád tolni unit linked hülyeségeket. Vagy maradnak a netes kalkulátorok, amiből a CLB a leghasználhatóbb, de ott sincs fent minden termék.


A nagyobb biztosítók (Allianz, Groupama, Signal, Uniqua, Metlife, Aegon) általában megbízhatók, csak arra figyelj oda baromira, hogy ha baj van, akkor mindig, mindenhol balesetként jelents le az esetet. (Baleset, ha külső behatás történik, pl. elesel, fellöknek, vizes padlón elcsúszol, stb.) Nekem egyszer azért nem fizették a szalagműtétemet, mert a kórházban azt mondtam, hogy "rosszul léptem", amikor elcsúsztam egy lépcsőn és szétment a térdem. Mivel ennyi (és csak ennyi) került rá a zárójelentésre, azt mondták, ez nem baleset. Szóval nagyon figyelj, hogy mi kerül rá az orvosi papírjaidra.

2018. szept. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi, zöld kéz ment! Érdekes, amit írsz. Nem egyszerű a biztosítók között eligazodni. Úgy néz ki, muszáj leszek jobban belemélyedni.


Említetted, hogy neked is van baleset biztosításod, esetleg privátban mondanál róla többet? Puszta kíváncsiság.

2018. szept. 12. 17:54
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A baleset biztosításaink az UNIQUA-nál vannak, Bodyguard VIP Optimum. Ez egy elvileg csak OVB-n keresztül köthető termék, kicsit jobb és olcsóbb, mint az UNIQUA saját honlapján elérhető Puzzle Optimum. De ez sokat fizet halálra is.

[link]


Kockázati életbiztosításunk a Signalnál van (Fixterv), de nem tudom, ez kell-e neked.


A Signalnak van viszont szingli biztosítása is, arra érdemes lehet ránézned:

[link]


De ezeket 3 éve kötöttük, most lehetnek jobb ajánlatok.


Elküldöm privátban is ugyanezt, szerintem közérdekű info, de hátha a GYIK reklám miatt leszedi.

2018. szept. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!