Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Érdemes belépni az önkéntes...

Érdemes belépni az önkéntes nyugdíjpénztárba? Nincs valami buktató vagy nagy átverés benne?

Figyelt kérdés
Aegon-ra gondoltam, csak még nem küldtem vissza a papírokat.

2018. okt. 25. 19:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

*-gal jelölöm a hátrányokat


ÖNYP: magyar dolgokba fektet*, minimum 50% állampapír, egyszerű, kis költségű, amikor eléred az aktuális nyugdíjkorhatárt, akkor tudod csak felvenni*


Nyugdíjbiztosítás: magas vagy nagyon magas költség*, eszközalapokból kell portfóliót összeraknod, mostani nyugdíjkorhatár elérésekor felveheted


NYESZ: alacsony költség, ha befektetési alapokból raksz össze portfóliót, a nyugdíjbiztosításnak megfelelő bonyolultságú, amikor eléred az aktuális nyugdíjkorhatárt, akkor tudod csak felvenni*.

Ennél több lehetőséged is van ezesetben , de ha nem akarod magad beleásni, maradj a befalapoknál.


Mivel a nyugbizt eszközalapjai becsomagolt befalapok gyakorlatilag (magas extra költségek mellett), így én a nyesz-t gondolom jónak, hosszú távon több millió forint előnye van a kisebb költségek miatt.


Ha 10-15 év lenne hátra a nyugdíjig és/vagy egyáltalán nem akarod magad a befektetések világába beleásni, akkor ÖNYP.


Ha meg félsz attól, hogy sosem éred el a nyugdíjkorhatárt és emiatt a nyesz és önyp kiesik, akkor meg inkább sima értékpapírszámla TBSZ(aegon, hold, kbc), hosszú távon rengeteg pénzt elvisznek a nyugbizt költségei, az a 20% az éves befizetéseid után elpárolog 1-2% éves vagyonarányos többletköltség mellett.


Illetve még érdekes lesz az állam által kitalált új nyugdíjmegtakarítás, de annak várhatóan ugyanaz lesz a hátránya, mint az ÖNYP-nek, hogy a Forintra fogadsz hosszútávon.


Én azt gondolom, hogy a nyugdíjbiztosítás annyira drága, hogy hosszú távon a TBSZ is jobb nála.


A NYESZ-nek pedig megvan az az előnye, hogy akarod, akkor nem fizetsz be. ÖNYP-nél folyamatos tagdíj van, aminél - mivel kis összeg - nagy a sávos költség, nyugbiztnél meg 10k feletti havi minimumbefiz jellemzően. Bármi van, a NYESZ-nél mondhatom azt, hogy nem fizetem tovább, a többinél meg megszívom.

2018. dec. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Utolsó:

"Nyugdíjbiztosítás: magas vagy nagyon magas költség*, eszközalapokból kell portfóliót összeraknod, mostani nyugdíjkorhatár elérésekor felveheted!" - hát nem, létezik nem befektetési egységekhez kötött, garantált, magas lejárati összeggel rendelkező nyugdíjbiztosítás, amely a jelenlegi, tehát a 65 éves nyugdíjkorhatár szerint jár le!!!

2018. dec. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A hagyományos 2%-os garantált kamatosra gondolsz?

Abban is megvan a rizikó, nincs olyan, hogy garantált(kis kockázatú) magas összeg. Ott azt kockáztatod, hogy az inflációt sem vered meg.

2018. dec. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem vitatkozok, hiszen ez nézőpont kérdése, hogy kinek mi a magas, de nem az Aegonos 2 %-osról beszélek. Nyilván te is tudod, hogy szabályozva van, hogy mi az adható legmagasabb technikai kamat, csak az nem mindegy, hogy mit kockáztat, akar e kockáztatni valaki, mi az elmúlt évek hozama, hogy kezeli az állami 20% jóváírást, stb.
2018. dec. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én szeretem megvitatni a dolgokat mások és elsősorban a magam okulására.


Akar-e kockáztatni kérdés is olyan, hogy sokan nem tudják, hogy mit kockáztatnak azzal, hogy nem fektetnek be vagy azt hiszik, hogy kis kockázattal fektetnek be.

Ez csak az én véleményem, de ez a 2% kis kockázattal sokkal veszélyesebb, mintha infláció + valamit hozó prémium állampapírba fektetnék.


Mindenkinek megvan a maga preferenciája, én azt gondolom a nyugdíjbiztosításokról, hogy azért ennyire összetettek, hogy az átlagember ne lássa át és be lehessen vele szivatni. És még emellett is lehet, hogy az ügyfél azt hiszi, hogy jól járt és az ügynök is azt hiszi, hogy jó dolgot adott el, win-win. Közben meg lehetett volna ugyanolyan dolgokba fektetni olcsóbban és nem 5% lett volna a hozam, hanem mondjuk 7%.


Szóval én személy szerint nem javaslom a nehezen átlátható, bonyolultan becsomagolt pénügyi termékeket, pláne azt nézve, hogy az átlagember ezeket mennyire látja át.

2018. dec. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Alapvetően egyről beszélünk: én sem ajánlom az ilyen olyan köntösbe bújtatott bonyolult, kiszámíthatatlan pénzügyi termékeket, azoknak pláne, akik nem értenek hozzá. Pontosan azért ajánlottam a garantált, nem tőzsdei terméket. És jobb, mint az infláció + 2% államkötvény, hisz itt van még + 20% !
2018. dec. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok biztos benne, hogy jobb. Ez csak az adott évi befizetésekre vonatkozik, ami idővel egyre kevesebbet ér. Ha jól rémlik, akkor 20 éves távon 1.4% extra hozamot jelent, 30 évesen már csak 0.9%-ot. A biztosítótól függően lehet jobb vagy rosszabb a PMÁP-nál elég erős kötöttségek mellett.
2018. dec. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!