Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Miért nem jó a taj kártyám ha...

Miért nem jó a taj kártyám ha rendesen fizetem?

Figyelt kérdés
Nyilván a nav-ot meg fogom kérdezni, de ma már nem tudom mert ma már bezártak és nem veszi fel senki a telefont, engem meg baromira idegesít. Magamnak fizetem a tb-t, ma voltam orvosnál, és közölték velem hogy nem érvényes a tajkártyám. A szeptemberit fizettem utoljára, annak október 12 volt a határideje, a következő havinak november 12, ami még ugye nem múlt el ezért nem értem hogy miért nem érvényes... valaki ebben tud segíteni? Nagyon idegesít hogy minden hónapban fizetem rendesen,két évente egyszer elmegyek orvoshoz és közlik velem hogy hát fizessem ki vagy számlázni fogják-.-

#adó #NAV #befizetés #társadalomboztosítás
2018. nov. 5. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A NAV-nak semmi köze ehhez, egyszerüen csak nincs aktíválva a kártyád.
2018. nov. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mit jelent hogy nincs aktiválva? Azt nekem kell külön elintéznem?
2018. nov. 5. 17:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha fizetted rendesen, akkor ez csak valami zavar a rendszerben. Ha szólsz a NAV-nak, ők látni fogják, és rendbe teszik.
2018. nov. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell nagyon foglalkozni ezzel, előfordul a piros lámpa adminisztrációs okokból. Az orvosnak piros lámpával is el kell látnia, nincs semmilyen számlázás. Persze ha nem piros lámpáról van szó, akkor foglalkozz vele, keresd fel a NEAK-ot, hogy mi van, mert az nem normális.
2018. nov. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

" és közlik velem hogy hát fizessem ki vagy számlázni fogják-.-"


Ilyet biztosan nem közöltek, vagy az orvos volt buta.


A TAJ-számod érvényes, tehát az orvos köteles ellátni ugyan úgy, mint mást. Nem fizetsz, nem számláz semmit.


Ő csak azt látja, hogy rendezett az eü. szolgáltatásra jogosultságod vagy sem. Ha nem rendezett, akkor ezt jelzi, és Te elindulsz ügyet intézni. Kb. ennyi. A többihez köze nincs.


Ha az adóhatóságnak fizeted a havi eü. szolg. járulékot, és mégis rendezetlenként vagy a rendszerben, akkor a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőt (NEAK, régen OEP) keresd meg a problémáddal. Kormányhivatalokban találod őket.

2018. nov. 6. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt félreérthetően írtam, nem azt mondta hogy neki fizessek, hanem hogy az adót fizessem ki vagy számlázni fogják. Ma felhívtam őket és megoldódott.. annyi, hogy be kell külön jelentenem hogy én magamnak fizetem és csak akkor íródik jóvá a pénz.. amit nem tartok teljesen logikusnak mivel ők küldik a csekkeket meg minden levelet tehát látják ki fizeti normálisan meg ki nem..
2018. nov. 6. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!