Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi az oka annak, hogy káresemé...

Mi az oka annak, hogy káresemény esetén csak egy biztosító fizet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a törvényben így van, csak az okára lennék kíváncsi. Ha egy lakást mondjuk biztosítanék két biztosítónál (aminek most nincs értelme, mert csak az egyik fizet), akkor kár esetén miért van az, hogy csak az egyik fizetne?


Elvégre a biztosító saját maga állapítja meg a kockázati tarifáit, hogy mikor mennyit fizet, és a díja is ennek megfelelő. Miért lenne érdekes neki az, ha máshol is lenne biztosításom?


Ha dupla annyi díjat fizetek kétfelé, akkor az az én kockázatom, hogy ha nincs érdemi kár, akkor feleslegesen adtam ki kétszer annyi pénzt, nem?


Tehát miért lenne probléma az, ha mindkét biztosító térítene, hiszen mindegyik megkapta a pénzét a biztosítási díjban?


Az elméleti háttere érdekel a dolognak, hogy mire alapozva tiltják ezt.



2018. nov. 16. 09:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Vagyoni kárból nen lehet hasznot képezni alapon. De kíváncsi vagyik, hogy életbiztosításod van? Mert ott lehet több is, ha baj történik, akkor több is fizet.
2018. dec. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!