Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Volt koccanásos balesetem,...

Volt koccanásos balesetem, elismertem a kárbejelentőn, hogy én voltam a hibás. Minden esetben köteles a biztosító így fizetni?

Figyelt kérdés
Csak mert küldött a k&H egy "részletes kár leírás" lapot. Minek ha elismertem? Netán nem akarnak fizetni,vagy mi? Azért vagyok fusztrált,mert szeretném lezárni az egészet.

#Hsgsgsfa
2018. dec. 10. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

A biztosító nem jótékonysági intézmény, ebből adódóan nem nagyon szeret fizetni és ha mégis megteszi, egy fillérrel sem fizet többet annál, amennyit nagyon muszáj.

Ha kárt okozol és elismered, az még csak az első lépés, nem azt jelenti, hogy innentől kezdve a biztosítód kérdés nélkül kifizet mindent, amit csak a másik autós kárként bejelent. Így ugyanis meg lehet valósítani a "biztosítózás" nevű hobbi egyik alfaját: az amúgy már kellőképpen lefingott autót egy apró koccanás ürügyén teljesen újjávarázsolják, hiszen megsérült. Igaz, hogy a bal első sárvédő sérült, de a jobb oldali, átrohadt küszöb cseréjét is "eladjuk a biztosítónak", mer' a magyar embör okos.

Ami most történik, az a kárigény mértékének felmérése. Az valószínű, hogy fizetni fog a biztosító (bár egyértelmű elismerésnél is vizsgálódnak valamennyit, épp az ügyeskedők miatt), a kérdés csak az, hogy mennyit.

2018. dec. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen,csak utána nekem kell kifizetni a károsultak ha nem fizetnek neki. Vagy megy a pereskedés. Na ezt akarom elkerülni. Bár egy behorpadt Sedan csomagtartó ajtón,amit fel sem lehet nyitni,meg egy leszakadt hátsó lökhárítón nem tudom mit kell ennyit vacilálni. Mocskos senkiháziak.... Neked pedig köszi a pontos választ. :)
2018. dec. 10. 16:05
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

"Igen,csak utána nekem kell kifizetni a károsultak ha nem fizetnek neki. "


Nem!


Velem is ugyanez volt, elismertem hogy hibáztam, teljes mértékben én vagyok a felelős. A biztosító nem fizetett nekik, engem hívogattak hogy fizessem ki a kárukat.


Onnantól hogy elismered a felelősséged és fizeted a biztosítást neked semmi dolgod nincs. Esetleg biztosítási csalás miatt vizsgálatot indíthatnak, de azt nagyon nem szeretik, mert nem szeretik a bíróságot. Tőlem is követeltek tévesen egy díjat, küldtem nekik az ügyvédi levelet hogy bíróságra megyek, rögtön visszavonták a díjat. Egyszerűbb nekik simán nem fizetni.

2018. dec. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó ez tuti, hogy nem lehet belőle bajom ha a leírtak szerint alakul? Esetleg ha beperel nem követelheti rajtam a pénzt a betétlapra hivatkozva,hogy elismertem , ezért fizessek?
2018. dec. 10. 16:52
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Te elismerted, ennyi!

Hozzád nem nyúlhat, nem kell fizetned, ha volt érvényes kgfb-d.

Sőt még csak nem is hívogathat, nem zaklathat, mert akkor te pereled be zaklatásért!


Ha meg a biztosító nem fizet, azt jelenti, hogy nem voltál teljes mértékben hibás, őszerintük.

2018. dec. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül fizet a biztosító akkor sem, ha te elismered a vétséget, de a károsultnak ezt a biztosítóval kell rendeznie, nem veled. Volt érvényes biztosításod, kitöltötted a betétlapot, most még elintézed a maradék papírmunkát és innentől sem jogi, sem erkölcsi felelősséged nincs az ügyben.


Elég szar hadakozni a biztosítókkal, sok részem volt már benne, így megértem, egyesek miért próbálnak a károkozóval egyezkedni, de ettől még nincs igazuk és pláne nincs közük hozzá.


Egyébként minden biztosító mindig kitölteti a saját papírját is, ebben semmi extra nincs.

2018. dec. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

""Igen,csak utána nekem kell kifizetni a károsultak ha nem fizetnek neki. ""


érvényes GFB esetén elmehet a búsba, a biztosító fizet ha fizet, ez a lényege a felelősségbiztosításnak. Neked soha semmit se kell. Sőt ha nincs GFBd akkor meg a Mabisz fizet, max rádverik, de akkor sem a másik félnek te.

2018. dec. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben megnyugodtam! Köszi mindenkinek a választ,ment a zöld! :) Elég a magamét megjavítani,az sem 2 Forint...
2018. dec. 11. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!