Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Közúti baleset részese voltam....

Közúti baleset részese voltam. Én voltam a hibás. A biztosító kér részletes káresemény leírást. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Itt le kell azt is írnom, hogy civil rendőr volt, akivel utkoztem, vagy elég, hogy ezzel a rendszámmal rendelkező személygépkocsival történt az ütközés? Szolgálati kocsi volt. A jegyzőkönyvből ez úgyis kiderül, nem? Vagy jobb inkább biztosra menni, hogy később ne legyen gond belőle? Mit gondoltok?

2017. ápr. 17. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A rajzon egyértelműen jelöld az előtte és az utána állapotot (gondolom, küldtek nyomtatványt), ott rendszámmal jelöld az autókat.


A leírásban is rendszámmal azonosítsd őket, hogy egyértelmű legyen. Ha akarod, a végére megjegyzésben odaírhatod, hogy civil rendőrautó volt, de nem hiszem, hogy ez számít biztosítási szempontból. Inkább az fontos, hogy ki honnan jött, mennyivel, mi történt. Meg hogy stimmeljen, szóval a kárfelmérő ne teljesen mást állapítson meg.

2017. ápr. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"A biztosító kér részletes káresemény leírást"


Arra kíváncsiak mi történt. Leírod milyen nap történt, azon belül mikor (óra, perc), milyen településen, melyik utcában haladtál, mi volt a szándékod (haladtál egyenesen, lekanyarodtál egy másik utcára, tolattál ki a kocsibejáróról, ilyenek), mi történt.

Részletesen az eseményt, ahogy le is írtad a kérdésben.

2017. ápr. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Leírtam részletesen mindent, meg le is rajzoltam. Jelöltem a kiindulási helyzetet, szaggatott nyillal a balesetet követő állapotot stb. Egyébként miután a baleset történt, felhívtam a biztosítót, hogy károkozást szeretnék bejelenteni, de azt mondta a ügyintéző hölgy, hogy majd a másik fél nyújtja be az igényét (ami ugye most megtörtént), így nekem nincs teendőm addig. Viszont felmerült bennem, hogy lehet, jobb lett volna e-mailt küldeni, hogy maradjon nyoma, de azért remélem ez a része is rendben lesz majd így is.
2017. ápr. 18. 00:03
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó csináltad.

Ugye azért ennyire nem volt részletes a leírás:

[link]

2017. ápr. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 egySanyi ***** válasza:
100%

#4

Megelőztél, pont erre a szövegre gondoltam itt én is, nagyot üt az biztos.

2017. ápr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó. :) Az enyém kevésbé volt költői. :)
2017. ápr. 18. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!