Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Signal biztosító öngondoskodás...

Signal biztosító öngondoskodás 2. 0 vélemények, tapasztalatok érdekelnének!?

Figyelt kérdés

rábeszéltek rgy ilyen biztosításra de lehet hogy hülye voltam hogy belementem ?

lényeg hogy a most 4 éves lányomnak szeretnék pénzt félre rakni kb 15 éven keresztül .

de amit küldtek papirt azon nem az áll amit az ügyintézővel beszéltem. szoval 15 év mulva kevesebb pénzem lenne mint amit befizettem. a papiron az áll visszavásárlás .

vajon átvertek?


2018. dec. 12. 12:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Visszavásárlási érték akkor ha van ez dijtartalekos vagy unit linked biztosítás. Egyik sem előnyös megtakaritasra mivel csokken a befizetés a biztosítási dij résszel. Az esetben előfordulhat, hogy kevesebbet kapsz vissza mint befizetsz.Ha unit linked akkor meg 30 napon belül felmondhatod.


Ha gyűjteni akarsz , akkor külön köss befektetést ( állampapír, bef. alap, stb.) és külön kockázati biztosítást akkora összegre mint amit össze tervezel neki gyűjteni . Olcsóbbra jössz ki , likvidebb és magasabb a hozam lehetősége is.

2018. dec. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy unit linked biztosítást kötöttél, ami tényleg viszi a pénzt és nem hozza. Mondd fel a szerződést és addig se fizess be semmit, mert arra már ketesztet vethetsz.

A kiszámoló blogon sokat olvashatsz a unit linked biztosítások lelkivilágáról.


Ha nem értesz a pénzügyekhez, akkor nyiss a MÁK-nál egy ingyenes számlát és vegyél Prémium Magyar Állampapírt. Vagy menj el egy független tanácsadóhoz (ami 25-50 ezer forintba kerül).

2018. dec. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat !

most jó hülyének érzem magam!

2018. dec. 12. 16:47
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne emészd magad, a hiénákat pont arra képzik, hogy a képzetlen embereket csőbe húzzák. Elég jók ebben, nagy hátrányból indulsz.

Még időben elolvastad a szerződést, most tudsz lépni.

2018. dec. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Jól írják a többiek, főleg az első hozzászóló.

Erre a megtakarítási célra egyébként a babakötvény elég jó eszköz, ez egy speciális állampapír, már amennyiben bízol ilyen távlatban az állami garanciában.

Infláció + 3%-ot fizet évente, államkincstárnál kell startszámlát nyitnod hozzá. A lányod pedig 18 éves korában tudja majd felvenni.


Ha ezt biztosítani akarod, akkor lásd az első hozzászólást és köss külön kockázati életbiztosítást magadra.

2018. dec. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem vagy hülye! időben vetted észre a problémát, utánanéztél, és megtudod oldani a problémát (30 napon belüli felmondás).

2018. dec. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat !

Esetleg ha még tudnátok tanácsot adni hogy lényeg hogy én ugyszeretnék pénzt félre tenni hogy amit befizetek az 100% megkapja a lányom hogy most 3 vagy 5 % al többet vehet ki a befizetett osszegnel az nem annyira befolyasoló tényező !

Csak hogy én tudjak havonta félrerakni neki.

jelenleg 10 ezer forintot tudnék havonta erre a célra fordítani de ez később lehet változik egyenlőre nem tudom .

Viszont mivel az ördög nem alszik jó lenne ha olyan opció is lenne hogy szüneteltethessem a befizetést .

van ilyen lehetőség ?

vagy a babakötvénnyel ez megvalósítható?

2018. dec. 14. 15:52
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, a babakötvénynél akkor és annyit fizetsz be, amennyit akarsz. A lányod nevére nyitsz egy startszámlát, amikor erre a számlára beutalsz pénzt, az államkincstár automatikusan babakötvényt vesz belőle. Az éves befizetéseidre az állam rádob 10%-ot, de maximum 6000 Ft-ot. Nincs semmi kötelezettséged, alapból is lesz rajta 40valahány ezer Ft, ezt minden gyerek megkapja és máshonnan küldik majd a startszámlára. Viszont az államkincstárban mindenképp meg kell nyitnod ezt a számlát, hogy ez a pénz értelmesen kamatozzon.
2018. dec. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Maga az UL nem sátántól való, itt főleg azzal van a baj hogy a Signalnak kötöttél nem annál ahol jóval kisebbek a költségek... Ezt nem értettem sosem. Ha biztosító, akkor miért nem a legnagyobb világcégek, mint Allianz, Aegon vagy NN? Továbbá gondolom jól televágták kockázati díjrésszel is.
2018. dec. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az UL nekem ördögtől való. Pont az a típusú termék, ami mintha arra készült volna, hogy át lehessen vele verni embereket. Nagyon összetett és könnyű belerakni rejtett költségeket.


Az általad sorolt listából egyedül az Allianz megfontolandó szerintem, abból is a Bónusz ÉletProgram és minimum 20 évre (nyugbizt/UL).


Azon kívül költség alapján még a Groupama Karrierív Nyugdíjbiztosítás egész jó, eszközalap kínálatban viszont elég harmatos.


Illetve az NN-nek van egy alacsony TKM-es kronosz nevű UL-je, de a költségei alapján nem látom, hogyan lett alacsony TKM-es.


Akkor tartanám egyébként az UL-eket etikusnak, ha annyit egyszerűsítenének rajtuk, hogy 5 sorban le lehessen írni a költségeit, ne 4db 30 oldalas pdf-ből kelljen összelapátolni, hogy melyikben hol mi van eldugva.

2018. dec. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!