Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » 37 éves vagyok, szeretnék...

37 éves vagyok, szeretnék megtakarítani nyugdíjra. Milyen megoldást javasoltok, nyugdíjbiztosítás, magánnyugdíjpénztár stb? Mekkora összeget célszerű erre havonta befizetni? Tudom, hogy határ a csillagos ég, de ésszerűen.

Figyelt kérdés

2019. márc. 14. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Itt majd a NYESZ-t fogják ajánlani, valóban talán az a legjobb de ha rendszeresen foglalkozol vele, amit az emberek 99%-a nem akar. Erre 100E kapható vissza évente adóból (20% a befiz után).

Van az Önkéntes, akkor kapod a pénzt ha eléred az aktuális életkori határt, erre évente szintén 20%, max 150E adójóváírás kapható saját befizetés után. Hátránya még hogy ha közben kell a pénz akkor adózni kell belőle elég csúnyán a jóváírás visszafizetésen felül.

Nyugdíjbizti hasonló, de ott 130E ez az összeg, viszont FIX 65 éves a lejárata. Tehát ha emelik, akkor is ekkora kapod meg. Ha közben kell SOS a pénz, csak az adójóváírás megy vissza 20%-al növelve, a többi 100%ban a tied. Ennek van nagyobb kezdeti költsége, de vissza is termeli sokszorosan.

2019. márc. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
AHV/IV svájci cégen keresztül.
2019. márc. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az önkéntes nyugdíjpénztárról mostanában aggasztó hírek érkeztek, úgyhogy még várnék. A kormány egyébként azt szeretné, ha majd a nyugdíjkötvényt választanád, ami hamarosan érkezik.
2019. márc. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"A kormány egyébként azt szeretné, ha majd a nyugdíjkötvényt választanád, ami hamarosan érkezik."

a kamata biztosan elmarad a többi lehetőségtől, továbbá a MNYP eset után van aki rájuk bíz még pénzt?

2019. márc. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves Norbi! (#2-es válaszoló) Elnézést az ismeretlenül megszólításért,de már sok hozzászólásodat olvastam, örülök,amikor írsz egy kérdéshez,mert hasznos dolgokat szoktál,sokat lehet tanulni belőlük!:). Az AHV/IV-t magyar állampogárként,itthonról,hogy lehetne igénybevenni? Azt látom,hogy írtad,svájci cégen keresztül,de aknek nincs semmi köze svájci céghez,de lenne pénze fizetni,az valahogy megoldható? Vagy ez nem járható út sehogysem? Köszi ha írsz! Üdv: Szabadég
2019. márc. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az hozhat is létre akár magának svájci kft-t pl. másodállásban.


Nyugdíjjárulék kevesebb egy svàjci gmbh-ben mint egy hazai kft.-ben vagy akár katas ev.ben többszörös jövedelemre százalékosan és biztosabb mint egy itthoni nyugdíjra "várni" bármilyen formában is, mert ezzel az új nyugdij kötvény javaslattal kapcsolatban nekem is egyből a korábbi magánnyugdíj esete ad okot a bizalmatlanságra.


Az önkéntest pedig ezzel egyidejűleg "kényszerítik" kevésbé előnyös keretek közé.


Biztosítás díjtartalékànak eredményei meg eléggé elégnek a költségeken miközben az állami támogatást meg láthattuk már sok helyen, hogy nem örök életű garancia, plàne nem előre 30-35 évre.

2019. márc. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia. Pénzügyi tanácsadással foglalkozom ha még mindig érdekel a téma írj nyugodtan :)
2019. okt. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A nyugdíjbiztosításhoz nagy bukta hozzányúlni, én is szerettem volna, de lebeszéltek. A kb. 2 millás megtakarításból kb. 500 e jött volna le.
2021. szept. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!