Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mit tudtok az Uniqa Pension...

Mit tudtok az Uniqa Pension Invest nyugdíjbiztosításrol?

Figyelt kérdés
Nagyon próbál rábeszélni egy ügynök...

2016. márc. 1. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztosan magas a jutalék, mert jó drága: [link]
2016. márc. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Uniqat ne,csak azt ne.Ha olyat akarsz aminek a legalacsonyabb a költsége,az előző válaszoló linkje szuper hasznos.Ás ott láthatod hogy az Allianz életprogram nyugdíjbiztosításai a legalacsonyabb költségűek.
2016. márc. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Neee... Amúgy ez a táblázat nem teljes. Például amit én ajánlanék, az nem is szerepel, pedig garanciálisnak nevezhető termék.
2016. márc. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Dudok Andrásné ***** válasza:
Semmi ilyen ismeretlenbe nem mennék bele.!!Max egy 10 éves futamidejűbe de azt is csak ami ismert és évtizedek ota a.piacon van!
2016. márc. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3-as NN-es terméket ajánlanál?
2016. márc. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyugdíj célra mindenkinek önkéntes nyugdíjpénztárat ajánlok, az életbiztosítás egyszerűen túl drága. A TKM-ek magasak, 4-6 százalékosak, ez sok. Ez azt jelenti, hogy egy elméleti költségmentes hozamból ennyi jön le évente. Most a kockázatmentes hozam 1 százalék. Mit tud elérni egy vagyonkezelő, miután levonta a saját vagyonkezelési díját? Biztosan elér talán 0,5 százalékot? Nem biztosan pedig 1-2 százalékot? Vagy ha szerencsés, akkor 3-at?

Soha a büdös életbe nem termeli ki egy unit linked biztosítás költségeit, amelyekből a legdrágább az ügynök, aki fűzi be a kérdezőt is. Azért kérdezz rá, mennyi a jutaléka, és meg fogsz lepődni. Egy tízéves életbiztosításnál kb. 14 havi díjat zsebre tesz. Vagyis ha neked az éves díjad pl. 300 ezer forint, ő megkap 350 ezret utánad. Egyetlen biztosítás eladásából megvan egy normális havi fizetés. Persze, hogy hazudik mindenről, és ha kell, ha nem kell, próbál rábeszélni a sz...ra. Így kell ehhez hozzáállni.

Az is beszédes, hogy a magas TKM-ű biztosítás jobban fogy, mint az alacsony TKM-ű. Na, vajon miért? Mert a TKM az ügynöki jutalék miatt magas. Ahol keveset fizetnek az ügynöknek, ott az ügynök nem olyan lelkes. Ott vannak ezek a vegyes életbiztosítások a tábla végén, az NN-é a legdrágább, és abból veszik a legtöbbet. Az MKB-é a legolcsóbb, alig adnak el belőle.

2016. márc. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, én nagyon nem NN-eset ajánlanék. Nem ajánlanék semmilyen unit linked biztosítást, nyugdíjcélra meg pláne nem.
2016. márc. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%

Érdekes miket lehet olvasni a neten, sosem szoktam ilyet, de most hozzászólok.


Nekem jelenleg nyugdíjbiztosításom van, előtte 5 évig volt önkéntes nyugdíjpénztáram, sokkal jobban megvagyok vele elégedve, nem csak a költség a lényeg, hanem az is hogy az aktív vagyonkezelésük mit tud teljesíteni.

egy ÖNYP-nél tényleg épphogy csak hoznak valamit az ezer éve összeállított portfoliójuk, a nyugdíjbiztosításoknál, főleg az Uniqa-nál pedig éves szinten több mint 10%hozamot tudnak produkálni.

Tisztában vagyok a költségeivel, de még így is fényévekkel több pénz lesz benne mint a többi termékben.

ha az ember jó szerződést akar, amiből később meg is tud élni, akkor azért néha fizetni kell. Ráadásul ezeket a költségeket bónuszok formájában visszaadják a biztosítók.


Ja és akkor még nem beszéltem arról, hogy csak a nyugdíjbiztosítással tudod befixálni a 65 éves nyugdíjkorhatárt, mert ott bezáradékoltatják a szerződést, hogy ott minden éppen megkapd a pénzedet, az ÖNYP-nél és a NYESZ-nél pedig ilyen nincs, tehát ha megemelik a nyugdíjkorhatárt, ami elég esélyes, abból amiket lehet olvasni és hallani, akkor azoknak a szerződéseknek a lejárata is nőni fog, és ha abból kiszeretnéd venni a pénzedet akkor kb a pénzed 1/3-át elbukod.


Szóval én többek között ezért váltottam ÖNYP-ről Uniqa-s nyugdíjbiztosításra, most már 2,5 éve.😉

Egyébként ha nyugdíjbiztosítás akkor mindenképpen vagy Generali, vagy Uniqa vagy Signal a legjobbak, mint hozamban, mint szerkezetben, bónuszokban, stb.


Nekem van egy független tanácsadóm aki ezekben a dolgokban mindig segít, ha valakit érdekel megadom az elérhetőségét, én nagyon elégedett vagyok vele.😊

2021. márc. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!