Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Idős édesapámra kötnék életbiz...

Idős édesapámra kötnék életbiztosítást, de kicsit sem értek hozzá, mennyit kell fizetni, milyen esetekben mit érek el vele?

Figyelt kérdés

Tényleg semmit, de semmit nem tudok a biztosításokról. Csak egy lakásbiztosításom van, meg a munkahelyem ad egy egészségbiztosítást.

De maradjunk akkor az életbiztosításnál.

Valójában mire jó? Ha meghalna, kapnék pénzt?

Bármi egyébre való?

Ő segélyt kap, ezért nyilván én fizetném, de sokat nem tudok fizetni, egyedül tartom el.

Számít-e, hogy hány évig fizetem?

Egyszer azt olvastam, hogy ez nem része az örökségnek, és ha vki kedvezményezett, akkor testvér vagy akárki nem támadhatja meg. Ez tényleg így van?

Sajnos neki több milliós hitele van, élete végéig letiltása lesz, de nem foglalkozunk vele, 44 ezres segélyből kb 32 ezret kap meg, a büdös életben nem fogják tudni behajtani rajta, mert nincs semmije.

Szóval öröksége nem lesz, a biztosítás összege így elveszhet-e, vagy tényleg semmi köze a hagyatékhoz?

Tehát akkor - mennyit kell fizetni, mennyi ideig, mennyit nyerhetek vele 2 év után, 20 év után?

Mi van, ha nem tudom fizetni? Elvész, amit addig befizettem? Vagy ha azt mondom, nem akarom tovább, az addig befizetett pénzt egyben visszakapom?


Most azt se bánom, ha privátban megkeresnek ügynökök, gondolom figyelgetik ezt a kategóriát.

És jöhet minden olyan infó, amire én nem is gondoltam.

Köszönöm.



2019. márc. 15. 19:43
1 2
 11/19 a.erika ***** válasza:
Van lehetőség, bár nem sok. Írtam privába. Üdv.
2019. márc. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Csak olyan szerződést köthetsz, ahol nincs eü. kockázatelbírálás. Mert ha van, akkor a meglévő betegségei miatt vélhetően elutasítás lenne az eredmény!


Ha nincs eü. kockázatelbírálás, akkor hosszabb lesz a várakozási idő - lefordítva: 2-3 évig nem szolgáltat a biztosító, vagy csak csökkentett mértékben!

A biztosítónak az a kockázat, hogy nem ismeri a biztosított egészségi állapotát, a Tied meg a várakozási idő! Utána viszont fizet szerződés szerint, függetlenül a biztosítási esemény (halál) okától!

Jellemzően ezek élethosszig tartó szerződések, csak halálesetre szólnak, egyéb kiegészítők (műtét, kórházi napok, stb.) nem lesznek benne!

Fizeted, fizeted, fizeted s amikor bekövetkezik a haláleset, a biztosító fizet a kedvezményezettnek (ha van jelölve), vagy a törvényes örökösnek!

Ha van kedvezményezett, akkor az valóban nincs benne a hagyatékban, a követelések nem érvényesíthetőek belőle!


Ha időközben nem fizeted szerződés szerint, akkor pénzt ne várj vissza, mert ebben nincs megtakarítási díjrész!

Úgy viselkedik, mint a lakásbiztosításod, ott se mondod 5 év után hogy nálam nem történt semmi, kérem vissza a befizetett pénzemet! Amit fizetsz, az csak az áthárított kockázat költsége! Ha nincs biztosítási esemény, nincs szolgáltatás!


Írd meg, hogy hány éves, s hogy milyen összegű szolgáltatást szeretnél, írok vissza díjat!

2019. márc. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 a.erika ***** válasza:
Na, én itt ezért nem írok kisregényt, mint más, mivel itt nem lehet teljes körű tákékoztatást adni. 2-3 évről ír valaki, hogy eddig nem szolgáltat a biztosító. Na, ez nálunk tavaly 6 hónapra csökkent!
2019. márc. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
2-3 év valóban túlzás, vannak esetek mikor ennyi (pl öngyilkosság) de leginkább lépcsős a várakozási idő.
2019. márc. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
persze,6 hónap akkor ha nincs egészségügyi probléma.Lakásbiztosításnál 2 év nálunk,életbiztosításnál pedig 5 év.Kedcves kérdező,itt sok téves infót fog kapni.Javaslom keresse fel az összes nagyobb biztosító ügyfél szolgálatát,itt nem érdemes ezen tovább rágódni.De azt tudnia kell hogy ha nagyon komoly egészségügyi problémák vannak az édesapjával akkor egyetlen biztosító sem fogja bevállalni.
2019. márc. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Előző hozzászólásomhoz még annyit,hogy ha valaki mást mond az hazudik.Jobb tisztán látni.Édesapjának a lakásbiztosításba köthető kieg. lenne a legideálisabb,árban is korrekt,viszont 2 éves várakozási idő van rá.
2019. márc. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 xswerdy ***** válasza:
életbiztosítást családfenntartóra érdemes kötni. Hogy ha az illetővel valami történne, akkor a család meg tudjon élni. Ezért kérdezte valaki, hogy van-e kiskorú eltartott. A ti esetetekben semmiképpen sem érdemes életbiztosítást kötni, de valószínűleg nem is kötne a biztosító.
2019. márc. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Hány éves az édesapád? Temetkezési biztosítás esetleg?
2019. ápr. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.

61 éves, de hiába nem érte még el a nyugdíjkorhatárt, egy agyvérzés miatt lerobbant. A jövedelme szinte semmi, hiába van 30+ év bejelentett munkaviszonya, nem tudom, ezt írtam-e korábban, már nem friss a kérdés.

De arra jutottam, hogy nem kötök semmit.

Ha egy ideig nem fizet semmit, és addig történne vmi, akkor az pénzkidobás.

Ha évek múlva történne vmi, akkor pedig annyit befizetek, hogy az már önmagában egy vagyon.

Anyagiakkal egyáltalán nem voltam tisztában, és ez nagyon durva, amit fizetni kéne.

Netes kalkulátorokkal számolgattam, 30 ezer feletti havi összeget hozott ki. Tudom, hogy ilyen életkorban arra kötnek, hogy a temetésre legalább meglegyen a pénz, de mint írtam, ha évekig fizetem a 30+ ezret, abból már eleve rengeteg pénz lenne, ha csak gyűlne a bankszámlámon.

Ennyit nem vagyok hajlandó fizetni.

Abból indultam ki, hogy a lakásbiztosításom nincs 1000 ft egy kb 70 nm-es családi házra. Eddig 2x kellett igénybe vennem, egy csőtörésre és egy ablak-betörésre, fizettek. Néhány tízezres tétel volt mindkettő, de mondom, 930 Ft körül fizetek havonta.

Persze nem azt gondoltam, hogy ilyesmi összeg lenne az életbiztosítás, na de 30?

Én őszintén szólva néhány ezerre gondoltam, 4-5-6 ezer körül. Illetve hogy nem ők szabják meg, hanem én dönthetem el, mennyit akarok fizetni, és a majdani kifizetés is ennek függvényében alakulna.

Nos, szakértő továbbra sem vagyok a témában, de az eddigiek alapján úgy döntöttem, hogy nem is fogok vele foglalkozni, nem rajtam/rajtunk fognak meggazdagodni a biztosítók.

2019. ápr. 17. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!