Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Miért köt boldog-boldogtalan...

Miért köt boldog-boldogtalan biztosítást mikor nem szeret fizetni a biztosító?

Figyelt kérdés
Anyámék házára sem fizettek mikor betört az üveg. Az enyémre sem mikor beáztam. Aztán meg kamilláztak hogy fel akarom mondani a lakásbiztosítást.
2019. jún. 13. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Mert megnyugtatja őket, és mert két esetből, az általad leírtakból nem lehet levonni messzemenő következtetéseket. Van amikor fizet.
2019. jún. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk fizettek törött ablaküvegre. Nem mindegy mi történt és mire biztosítanak. Ez ennyire egyszerű, csak sokan nincsenek ezzel tisztában.
2019. jún. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk fizetett a lakásbiztosító, amikor vihar miatt beáztunk. Persze volt huza-vona de akkor is fizetett. Az egészségügyi biztosítónk is 2szer fizetett már.
2019. jún. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Fizet, és biztosítósként herótom van a nagyokos ügyfelekből akik szerint azért nem fizet valamikor mert zsugori meg szemét. Mikor egyszer se olvasta el mit ír alá... ha valamiért nem fizet, azért nem, mert nem biztosított. Vagy nem baleseti jellegű. Ezer oka lehet.
2019. jún. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
utánaszámol meg sem éri anyagilag biztosítást kötni, ha meg nem fizetnek az meg akkor már dupla pénzkidobás.
2019. jún. 13. 16:25
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Én erre mindig azt szoktam írni, hogy le.arom hogy egy piti üvegtörésre ami 20.000Ft, mennyit fizet a biztosító, 10 vagy 15 ezret. Én nem azért kötöm a biztosítást, hanem azért ha leég az egész vagy robbanás van akkor fizessen mert ott nincs pardon. A milliós károk miatt van biztosításom...
2019. jún. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"leég az egész vagy robbanás van akkor fizessen"


És ha nem fizet? Akkor ott vagy több évig fizetett biztosítással, egy üres zsebbel és egy leégett házzal a nagyvilágban.

2019. jún. 13. 18:46
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Ez nem így működik... de tudjad jobban kérdező. Még mindig nem tudjuk milyen indokkal nem fizetett nektek. És hogy mi állt a kötvényben.
2019. jún. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

Mondjuk itt mindenki leírta, hogy fizetett, de te 3x írod, hogy nem fizet, csak nagyon úgy tűnik, hogy nincs is személyes tapasztalatod.

Nekem 2x fizettek, pedig egyik alkalommal sem történt meg az eset, amit bejelentettem.

Egy ablaktörésről, és egy csőtörésről van szó.

Egyszer huszonpárezer, egyszer kb 100 ezer.

A havi biztosítási díjam olyan 700-800 Ft között van, tehát egy év alatt max 10 ezret fizetek be, és ők eddig többet fizettek ki nekem, mint amit összesen befizettem.


Ismerősék beáztak, kiment a biztosító kárfelmérésre. Kiszámolták a négyzetmétert, hogy mennyit kell meszelni, és fizettek.

De nem csinálták meg, mert nem zavarta őket, nem penészedett be. Eltelt egy év, bejelentették újra. Ugyanazt a foltot, ami már egy éve ott volt. És megint fizettek. :D

2019. jún. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Pont most fizettettem ki a biztosítónkkal az áramszünet miatt leolvadt fagyasztónk tartalmát... Érted. Nem egy törött üveg, vagy betört ajtó. Kiolvadt húsok.

De a múltkor leáztatott a felső szomszéd, nekik is fizetett erre a biztosító. Most vagy itt él mindenki barlangban, amiért nekik/nekünk fizet a biztosító arra, amire biztosított, vagy te.

Nem mondom, hogy könnyen megy és azonnal az ember kezébe nyomják a pénzt, de ha kiállsz magadért és a káreseményért, fizetnek.

Egyébként szerintem 90%-ban elmondható, hogy az ember nem leolvadó húsokért köti a biztosítását, vagy egy üvegcsere miatt, ahogy feljebb is mondta valaki. Ha betörnek és kipakolják a fél lakást, ha leég, ha megsemmisül, akkor viszont az már anyagilag fáj annyira, hogy jól jöjjön a pénz.

A balesetbiztosítást sem azért köti átlag ember, hogy kapjon 30 ezer forintot, ha eltöri valamijét. Hanem ha balesetben meghal, akkor a párja/családja átmenetileg ne szenvedjen hiányt semmiben attól, hogy neki kampó lett. Igen. Ha betegség miatt hal meg, akkor nem fog fizetni a biztosító, fel lehet miatta háborodni. Mily meglepő, ezért baleset biztosítás a neve.


Visszatérve... Amikor a hírek arról szólnak, hogy egy komplett településen levitte a vihar a házak tetejét és a felének nem volt biztosítása, akkor persze jól jönne és megy a sírás. És ilyenkor mérlegeli igazán az ember, hogy lehet megérte volna kifizetni erre azt az évi 20-40 ezer forintot. Az ember a saját életéért és tulajdonáért felelős. Neked szíved joga úgy dönteni, hogy nincs igényed erre, nem látod értelmét és ráfizetésnek gondolod. Én azt kívánom legyen igazad. Én nyugodtabban alszom úgy, ha 40 évig kifizetek évi 30 ezer forintot erre.

2019. jún. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!